Po raz trzeci Wisła Kraków zapisała na swoje konto komplet punktów. Tym razem bardzo szczęśliwie pokonała na wyjeździe Wisłę Płock. Jedynego gola bardzo słabego meczu w doliczonym czasie gry zdobył Carlos Lopez.

Relacja “minuta po minucie” była prowadzona tutaj >>

Od pierwszego gwizdka sędziego nie oglądaliśmy zbyt dobrego widowiska. Gra toczyła się w bardzo słabym tempie, raziła niedokładność w grze obu zespołów. W efekcie groźnych sytuacji było jak na lekarstwo.

W pierwszej części meczu najlepszą okazję w 34. minucie stworzył Carlos Lopez, który po długim podaniu Sadloka świetnie ograł obrońcę, ale następnie z dziesięciu metrów uderzył nad poprzeczką.

W drugiej połowie obraz gry długo nie ulegał zmianie. Groźniej zrobiło się dopiero w 74. minucie. Wówczas po dwójkowej akcji z Lopezem w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Brlek, ale z czterech metrów nie potrafił celnie uderzyć.

Nafciarze również mogli wyjść na prowadzenie, ale dwie wyśmienite okazje zmarnował Piątkowski. W pierwszej sytuacji jego strzał wybronił Buchalik, a w doliczonym czasie gry mając przed sobą tylko bramkarza uderzył nad poprzeczką.

W odpowiedzi zwycięskiego gola zdobyła Biała Gwiazda. Po długim zagraniu fatalny błąd popełnił Byrtek. Bartosz zagrał głowę w tempo do Carlosa Lopeza, który mocnym uderzeniem ze środka pola karnego nie dał szans Kiełpinowi i zapewnił swojej drużynie trzecie zwycięstwo w sezonie.

WISŁA PŁOCK – WISŁA KRAKÓW 0:1 (0:0)
0:1 Carlos Lopez 90+5 min

żółte kartki: Boguski, Głowacki (Wisła K.)

Wisła P.: Seweryn Kiełpin – Cezary Stefańczyk, Bartłomiej Sielewski, Damian Byrtek, Patryk Stępiński – Arkadiusz Reca, Dominik Furman, Damian Rasak, Giorgi Merebaszwili – Mikołaj Lebedyński (79 min – Adam Dźwigała), Kamil Biliński (65 min – Mateusz Piątkowski)

Wisła K.: Julian Cuesta (55 min – Michał Buchalik) – Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki, Ivan Gonzalez, Maciej Sadlok – Rafał Boguski (69 min – Jakub Bartosz), Fran Velez, Petar Brlek, Patryk Małecki – Paweł Brożek (78 min – Tibor Halilović), Carlos Lopez

sędzia: Bartosz Frankowski