Dzisiaj swoje przedostatnie spotkanie w 2018 roku rozegra krakowska Wisła, mierząc swoje siły z Wisłą Płock. Ekipa z Grodu Kraka borykająca się z kłopotami finansowymi powalczy dzisiaj o swoje ósme zwycięstwo w sezonie. Tymczasem poniżej przedstawiamy prawdopodobny skład „Białej Gwiazdy” na dzisiejszy bój.

Wisła Płock vs Wisła Kraków. Zapowiedź, typy, kursy

Podobnie jak we wcześniejszych potyczkach ligowych krakowianie zagrają w ustawieniu 4-2-3-1. W bramce wiślaków wystąpi najlepszy zawodnik ostatniej serii gier Lotto Ekstraklasy, czyli Mateusz Lis.

W defensywie na środku spodziewać się można Zorana Arsenicia i Marcina Wasilewskiego, z kolei na bokach obrony zagrają najpewniej Jakub Bartkowski i Maciej Sadlok.

W drugiej linii kolejną szansę gry od pierwszej minuty może dzisiaj otrzymać Patryk Plewka, który legitymuje się w tym sezonie czterema meczami ligowymi w koszulce Wisły. Obok młodego zawodnika wystąpi prawdopodobnie Vullnet Basha.

Tymczasem za ofensywne poczynania wiślaków odpowiedzialni będą przede wszystkim Marko Kolar i Martin Kostal, których ubezpieczać będzie Dawid Kort. Z kolei w ataku najpewniej jeden ze swoich ostatnich meczów w koszulce krakowskiej drużyny zaliczy Zdenek Ondrasek.

Przewidywany skład Wisły Kraków na mecz z Wisłą Płock: Lis – Sadlok, Arsenić, Wasilewski, Bartkowski, Basha, Plewka, Kort, Kolar, Kostal, Ondrasek.