Dzisiaj wieczorem w ramach 19. kolejki polskiej ekstraklasy Wisła Płock zmierzy się z Wisłą Kraków. Poniżej prezentujemy informacje na temat historii spotkań z udziałem obu ekip.

Wisła Płock – Wisła Kraków, przewidywany skład

„Biała Gwiazda” jak na razie mierzyła się w bojach ligowych z „Nafciarzami” łącznie 26 razy, w których była górą 14 razy. Osiem starć zakończyło się remisem, a tylko cztery mecze zakończyły się wygraną płocczan.

Przypomnijmy, że pierwsza potyczka obu ekip w trakcie trwającej kampanii zakończyła się wynikiem 1:1. Ogólnie wiślacy na stadionie w Płocku są bez porażki od 10 meczów. W tym czasie krakowianie wygrali pięć razy.

W tym roku Wisła z Krakowa miała już okazję grać na stadionie im. Kazimierza Górskiego, mierząc swoje siły z „Nafciarzami” w Płocku dokładnie 16 kwietnia. Starcie zakończyło się wynikiem 2:2. Warto zaznaczyć, że wiślacy dwa razy prowadzili.

Najwyższe zwycięstwo w historii nad płocczanami piłkarze „Białej Gwiazdy” zaliczyli w bojach z sezonów 2000/01 i 1997/98. W oby potyczkach krakowianie wygrywali 5:0.