Patryk Małecki

Dzięki bramce w ostatnich sekundach spotkania Wisła przełamała fatalną serię siedmiu kolejnych przegranych spotkań. Podopieczni Dariusza Wdowczyka w sobotnim meczu pokonali 1:0 Piasta Gliwice.

Relacja “minuta po minucie” była prowadzona tutaj >>

Od pierwszego gwizdka sędziego gra toczyła się pod dyktando Wisły. Na pierwszą okazję trzeba było czekać jednak do 13. minuty. Wówczas w dobrej sytuacji źle uderzył Brożek. Napastnik Wisły kolejną szansę miał w 19. minucie, gdy otrzymał dobre podanie od Małeckiego, ale z prawej strony pola karnego uderzył w boczną siatkę.

Trzy minuty później bardzo groźnie z dystansu uderzał Głowacki, ale pierwszą swoją doskonałą interwencję zanotował Szmatuła. Bramkarz Piasta w kolejnych minutach dwoił się i troił, wiele razy ratując swój zespół przed stratą gola. Szmatułę w pierwszej połowie zaskoczyć próbowali między innymi Guzmics, Jović i Mójta, ale wynik nie ulegał zmianie. Na przerwę obie drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie.

Trzy minuty po przerwie bliski zdobycia bramki dla Wisły był Zachara, ale piłka po jego mocnym strzale z prawej strony pola karnego przeszła po poprzeczce. W kolejnych minutach Wisła zdecydowanie dominowała i szukała swoich okazji. Tych nie brakowało, ale w bramce Piasta cały czas świetnie spisywał się Szmatuła, który instynktownie obronił między innymi strzał Boguskiego z bliska. Szczęścia, ale bezskutecznie próbował także Ondrasek.

W 89. minucie szczęścia zabrakło Wiśle, bowiem piłka po strzale Pietrzaka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. Gdy wydawało się, że kibice na stadionie przy ulicy Reymonta nie obejrzą ani jednego gola, w doliczonym czasie gry Wisła zdobyła bramkę. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Małecki, piłka odbiła się od Heberta i wylądowała w siatce obok zupełnie zaskoczonego Szmatuły. Chwilę później sędzia zakończył ten pojedynek.

WISŁA KRAKÓW – PIAST GLIWICE 1:0 (1:0)
1:0 Patryk Małecki 90+2 min

[b]żółte kartki:[/b] Mączyński, Głowacki, Guzmics (Wisła), Hebert, Masłowski (Piast)

[b]Wisła:[/b] Michał Miśkiewicz – Boban Jović, Arkadiusz Głowacki, Richard Guzmics, Adam Mójta – Rafał Boguski (74 min – Rafał Pietrzak), Krzysztof Mączyński (74 min – Petar Brlek), Denis Popović, Mateusz Zachara (66 min – Zdenek Ondrasek), Patryk Małecki – Paweł Brożek

[b]Piast:[/b] Jakub Szmatuła – Aleksandar Sedlar, Uros Korun, Hebert, Patrik Mraz – Michał Masłowski (76 min – Paweł Moskwik), Marcin Pietrowski, Radosław Murawski, Martin Bukata – Maciej Jankowski (87 min – Edvinas Girdvainis), Bartosz Szeliga (55 min – Gerard Badía).