Wisła Kraków w trzecim sobotnim meczu polskiej ekstraklasy w ramach dziewiątej kolejki pokonała na swoim stadionie Piasta Gliwice 2:0. Bohaterem spotkania został Carlos Lopez, który zaliczył dublet.

Relacja “minuta po minucie” była prowadzona tutaj

Gospodarze przystępowali do swojego starcia z dużym kłopotem, gdyż z powodu kontrowersyjnego zawieszenia za kartki nie mógł wystąpić Arkadiusz Głowacki. Z kolei od pierwszej minuty zawody z „Piastunkami” w barwach „Białej Gwiazdy” zaliczył Jesus Imaz. Tymczasem w szeregach gości straszyć ekipę Kiko Ramireza miał przede wszystkim Kostia Vassiljev.

W pierwszej części rywalizacji trzeba przyznać, że nie działo się zbyt wiele. Okazje na gola po obu stronach można było policzyć na palcach jednej ręki. Po stronie gości swoich sił po uderzeniach z dystansu spróbowali Stojan Vranjes i Estończyk Vassiljev, ale bez efektu.

Wisła z kolei próbowała zdobyć bramkę za sprawą prób Tomasza Cywki oraz Carlitos Lopez. Szczególnie hiszpański zawodnik starał się, aby jego drużyna mogła schodzić na przerwę z korzystnym wynikiem. 27-latek był bliski szczęścia w 45. minucie, ale na jego drodze stanął Jakuba Szmatuła.

W drugiej części gry team z Grodu Kraka dopiął swego, ale dopiero w końcowych fragmentach meczu. Najpierw w 87. minucie gry Carlitos Lopez wywalczył rzut karnego, którego jak się później okazało, sam zamienił na gola. Z kolei w doliczonym czasie ten sam piłkarz podwyższył prowadzenie „Białej Gwiazdy”.

Do końca zawodów rezultat nie uległ już zmianie i Wisła pokonała ekipę z Górnego Śląska 2:0. Dodajmy, że Carlitos Lopez zanotował swoje szóste i siódme trafienie w trwającym sezonie, przyczyniając się w znacznym stopniu do zwycięstwa swojej drużyny.

W ramach 10. kolejki polskiej ekstraklasy krakowianie na wyjeździe zmierzą się z Koroną Kielce. Z kolei gliwiczanie na swoim stadionie podejmować będą gdyńską Arkę.

WISŁA KRAKÓW – PIAST GLIWICE 2:0 (0:0)
1:0 Carlos Lopez 89 min (k.)
2:0 Carlos Lopez 90+4 min

Żółte kartki: Sadlok, Wojtkowski – Sedlar, Papadopulos, Dziczek.

WISŁA (4-4-2): Buchalik – Cywka, Gonzalez, Arsenić, Sadlok, Basha (77 min – Vitor Alonso), Llonch, Ze Manuel (62 min – Wojtkowski), Małecki, Jesus Imaz (69 min – Paweł Brożek), Carlos Lopez

PIAST (4-2-3-1): Szmatuła – Konczkowski, Pietrowski, Sedlar, Rugasević, Dziczek, Papadopulos (46 min – Jankowski), Zivec, Vranjes (90 min – Hebert), Valencia (90 min – Jagiełło), Vassiljev.

Sędzia główny: Krzysztof Jakub (Siedlce)