WISŁA PANY! “Biała Gwiazda” efektownie 4:1 zwyciężyła w środowych derbach na Kałuży. Bramki dla naszego zespołu zdobywali Marcin Wasilewski, Jesus Imaz (dwa) i Carlitos.

Relacja “minuta po minucie” będzie prowadzona tutaj >>

Od początku spotkania nieco lepsze wrażenie sprawiali gospodarzy, którzy nie pozwalali Wiśle na rozgrywanie akcji. Obu drużynom brakowało jednak dokładności. Pierwszą groźniejszą sytuację stworzyły Pasy, ale po strzale Deji sprzed pola karnego, Cuesta przeniósł futbolówkę na poprzeczką.

Wisła odpowiedziała w 24. minucie. Po świetnym podaniu Arsenicia przed szansą stanął Imaz, ale jego uderzenie wybronił Wilk. Cztery minuty później po raz kolejny do interwencji zmuszony został Cuesta, który świetnie odbił piłkę po strzale głową Helika.

W kolejnych minutach w polu karnym Wisły kilka razy robiło się gorąco, ale goście za każdym razem potrafili zażegnać niebezpieczeństwo. Tymczasem w 42. minucie wiślacy wyszli na prowadzenie. Po niezbyt udanym dośrodkowaniu Carlitosa z rzutu rożnego, do futbolówki dopadł jednak Wasilewski i sytuacyjnym uderzeniem zaskoczył Wilka.

Jakby tego było mało, trzy minuty później padła druga bramka dla Białej Gwiazdy. Tym razem piłkę w polu karnym świetnie opanował Jesus Imaz, wygrał pojedynek z obrońcą, a następnie strzałem z ostrego kąta trafił do siatki.

Druga połowa doskonale rozpoczęła się dla wiślaków, którzy dwie minut po wznowieniu gry zdobyli trzeciego gola. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Imaz, który uderzeniem z kilku metrów wykorzystał wyłożenie futbolówki przez Brożka. Wisła nie zmierzała na tym poprzestawać. W 53. minucie Imaz mógł skompletować hattricka, ale tym razem w świetnej sytuacji uderzył prosto w bramkarza Cracovii.

Kilka chwil później arbiter był zmuszony przerwać spotkanie. Wszystko z powodu skandalicznego zachowania pseudokibiców Cracovii, którzy przez kilka minut obstrzeliwali obstrzelali racami i petardami sektor Wisły.

Spotkanie ostatecznie zostało wznowione. W 67. minucie padła czwarta bramka dla Wisły. Kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Carlitos. W kolejnych minutach podopieczni Radosława Sobolewskiego kontrolowali wydarzenia na boisku.

W samej końcówce Pasom udało się zdobyć bramkę. Po dośrodkowaniu Drewniaka z rzutu wolnego, strzałem głową do siatki trafił Helik.

CRACOVIA – WISŁA KRAKÓW 1:4 (0:2)
0:1 Marcin Wasilewski 42 min
0:2 Jesus Imaz 45 min
0:3 Jesus Imaz 47 min
0:4 Carlitos 67 min
1:4 Marcin Helik 89 min

żółte kartki: Fink, Malarczyk (Cracovia), Llonch, Arsenić, Perez (Wisła)

Cracovia: Adam Wilk – Matic Fink, Michał Helik, Piotr Malarczyk (75 min – Ołeksij Dytiatjew), Karol Pestka – Szymon Drewniak, Adam Deja, Jaroslav Mihalik (61 min – Sergei Zenjov), Javi Hernandez, Jakub Wójcicki (46 min – Mateusz Szczepaniak) – Krzystof Piątek

Wisła: Julian Cuesta – Zoran Arsenić, Arkadiusz Głowacki, Marcin Wasilewski, Maciej Sadlok – Rafał Boguski (82 min – Patryk Małecki), Pol Llonch, Vullnet Basha (85 min – Victor Perez), Jesus Imaz – Paweł Brożek (81 min – Kamil Wojtkowski) – Carlitos