Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek w rozmowie z portalem „Weszlo.com” ujawnił, że Wisła Kraków najpóźniej do wtorku odzyska licencję na grę w Lotto Ekstraklasie. Tym samym wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że „Biała Gwiazda” wiosną będzie mogła grać w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Wisła zgłosiła luźne zapytanie ws. Sławomira Peszki

W ostatnim czasie bardzo mocno w akcję pomocy Wisły zaangażowali się Jarosław Królewski, Jakub Błaszczykowski i Tomasz Jażdżyński. Wymieniony tercet udzielił pożyczki krakowskiemu klubowi na sumę czterech milionów złotych. Pomocną prawną Wiśle zapewnił natomiast Bogusław Leśnodorski.

– To, że Wiśle zawiesiliśmy licencję czym poskutkowało? Poskutkowało tym, że nagle w Wiśle pojawili się ludzie, z którymi można normalnie rozmawiać, mają swoje imię, nazwisko, twarz, reputację, życiorys. Mają telefon, który odbierają i maila, na którego odpisują. Nie jakiś pan z Kambodży, nie jakiś pan ze Szwecji, ale pan Leśnodorski, pan Królewski, Jakub Błaszczykowski i inni. I dzisiaj Komisja Licencyjna jest z Wisłą w stałym kontakcie, przesyłane są dokumenty, stale coś się dzieje – rzekł Boniek cytowany przez Weszlo.com.

– Komisja zbiera się 22 stycznia, we wtorek. Rozmawiam z członkami komisji, rozmawiam z jej przewodniczącym i z tego co słyszę, wszystko przebiega bardzo sprawnie, nadesłane dokumenty zaspokajają w tym momencie oczekiwania. Ze wszystkich rozmów wnioskuję, chociaż to oczywiście decyzja samej Komisji, że najpóźniej 22 stycznia licencja zostanie odwieszona – dodał sternik PZPN-u.

Wisła swój pierwszy mecz w lidze w 2019 roku ma zagrać na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Spotkanie jest zaplanowane na 11 lutego na godzinę 18:00.