W ostatnim spotkaniu w sezonie 2020/21 Wisła Kraków pokonała 3:2 na wyjeździe Piasta Gliwice.

Mecz świetnie ułożył się dla podopiecznych Kazimierza Kmiecika i Mariusza Jopa. Wisła wyszła bowiem na prowadzenie w 11. minucie. Wówczas na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Konrad Gruszkowski, a piłka wylądowała w bramce obok zupełnie zaskoczonego bramkarza Piasta.

Piast odpowiedział już sześć minut później. Po prostopadłym podaniu Chrapka w pole karne, do futbolówki dopadł Jakub Świerczok i świetnym uderzeniem z prawej strony nie dał szans Mateuszowi Lisowi.

Wisła bardzo szybko wróciła na prowadzenie. W 24. minucie fantastycznym uderzeniem z dystansu popisał się Stevan Savić. Piłka wylądowała w samym okienku bramki strzeżonej przez Placha. Piast ponownie bardzo szybko otrzymał szansę na wyrównanie. W 28. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy za zagranie piłki ręką przez Szota. Jedenastki nie zdołał jednak wykorzystać Świerczok, którego uderzenie świetnie wybronił Lis.

Tuż przed przerwą Wisła zdobyła trzeciego gola. Po podaniu Łukasza Burligi z piłką w pole karne wpadł Piotr Starzyński i zdecydował się na uderzenie lewą nogą. Piłka po rykoszecie ponownie wylądowała w siatce.

W drugiej połowie więcej sytuacji strzeleckich stworzyli sobie gospodarze, ale tylko raz zdołali pokonać dobrze dysponowanego Lisa. W 83. minucie kontaktowego gola zdobył Thiago Alves, ale było to wszystko, na co było stać Piasta w tym meczu.

Dzięki tej wygranej Wisła zakończyła obecnym sezonie na trzynastym miejscu w ligowej tabeli. Piast przegrywając w niedzielę spadł na szóste miejsce.

Zakłady spotkania Wisły w przyszłym sezonie znajdziecie między innymi w STS, który przygotował również kod promocyjny STS.