fot. Grzegorz Wajda

Włoska firma Marcon została nowym sponsorem technicznym Wisły Kraków. Tym samym piłkarze “Białej Gwiazdy” już od najbliższego sezonu będą występować w koszulkach tej marki odzieżowej.

Umowa między Wisłą a Macronem, która ma stanowić jeden ze strategicznych punktów rozwoju klubów, ma obowiązywać przez co najmniej pięć najbliższych lat.

– Firma Macron to nie tylko nowy Sponsor Techniczny Wisły, ale także ważny Partner Biznesowy. Współpraca z włoską firmą stanowi dla nas kluczowy element strategii dalszego rozwoju klubu i procesu jego odbudowy. Od nowego sezonu piłkarze Białej Gwiazdy oraz młodzi adepci futbolu szkolący się w Akademii, będą mieć do dyspozycji sprzęt piłkarski, który wyróżnia się jakością, komfortem użytkowania i dbałością o wykonanie- powiedział prezes Wisły Dawid Błaszczykowski, cytowany przez oficjalną klubu.

Prezentacja nowych strojów meczowych, w których piłkarze Wisły będą występować od początku sezonu 2020/21, zaplanowana jest na poniedziałek 3 sierpnia. Jednocześnie prezes klubu Dawid Błaszczykowski ujawnił, że w drugiej połowie najbliższego sezonu Wisła otrzyma specjalnie zaprojektowanie dla niej i unikalne stroje.

– Cieszy również fakt, że firma zapewnia nam bezpośrednie wsparcie centrali stacjonującej nieopodal Bolonii. Dzięki temu piłkarze Białej Gwiazdy będą występować w specjalnie zaprojektowanych – unikalnych – strojach. Trudności spowodowane pandemią sprawiły, że stanie się to jednak dopiero w drugiej części sezonu – dodał Dawid Błaszczykowski.