Po dwóch kolejkach Ekstraklasy Wisła ma na swoim koncie komplet punktów. W rozegranym w piątek spotkaniu, Biała Gwiazda skromnie 1:0 pokonała u siebie Bruk-Bet Termalikę Nieciecza.

Relacja “minuta po minucie” była prowadzona tutaj >>

Pierwsze trzy kwadranse rywalizacji nie były pasjonującym widowiskiem. Sytuacji było jak na lekarstwo. Co prawda w pierwszej odsłonie bliżsi szczęścia byli gospodarze, jednak defensywa Bruk-Betu Termaliki sprawiła wiele kłopotów podopiecznym Kiko Ramireza, który przed tygodniem obchodził swoje 47 urodziny.

Pierwsza groźna akcja spotkania miała miejsce w 33. minucie. W roli głównej wystąpił Carlos Lopez. Hiszpan spróbował swoich sił po uderzeniu z rzutu wolnego, ale futbolówka po jego próbie trafiła w słupek. Jeszcze raz zawodnik rodem z Hiszpanii z dobrej strony pokazał się w końcówce pierwszej połowy, gdy zagrał do Patryka Małeckie, ale ten również trafił w aluminium i do przerwy było 0:0.

W drugiej części rywalizacji tempo gry nie uległo wyraźnej poprawie. W dalszym ciągu optyczną przewagę mieli wiślacy, ale niestety dla kibiców Białej Gwiazdy nie miało to przełożenia na końcowy rezultat rywalizacji. Brak goli sprawił, że w końcu na boiskowe wydarzenia zmianami zaczął reagować opiekun Wisły. Najpierw pojawił się na boisku Paweł Brożek, a później Kamil Wojtkowski.

Tymczasem w 68. minucie po raz kolejny sprawdzić się mógł powracający do ligi polskiej Jan Mucha. Słowacki bramkarz Słoników został sprawdzony uderzeniem z dystansu przez Carlitosa, ale były zawodnik między innymi Legii Warszawa i Evertonu FC stanął na wysokości zadania i nie dał się pokonać.

W końcowych fragmentach rywalizacji swoich sił spróbował po bardzo mocnym strzale z rzutu wolnego Arkadiusz Głowacki, ale bez efektu. Ten przyszedł w 89. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Brlek i ostatecznie trzy punkty zostały w stolicy Małopolski. Tym samym Wisła po dwóch meczach ma na swoim koncie sześć “oczek”.

Wisła Kraków – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (0:0)
1:0 Petar Brlek 89 min

żółte kartki: Sadlok, Małecki, Brożek, Głowacki, Lopez, Velez, Ondrasek (Wisła), Putiwcew, Kecskes, Piątek, Kupczak (Bruk-Bet Termalica)

Wisła: Julian Cuesta – Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki, Ivan Gonzalez, Maciej Sadlok – Rafał Boguski (64 min – Kamil Wojtkowski), Fran Velez, Petar Brlek, Patryk Małecki – Carlos Lopez (85 min – Jakub Bartosz), Zdenek Ondrasek (59 min – Paweł Brożek)

Bruk-Bet Termalica: Jan Mucha – Patryk Fryc, Akos Keckes, Artem Putiwcew, Vitalijs Maksimenko – Vlastimir Jovanović (56 min – Samuel Stefanik), Łukasz Piątek – Vladislavs Gutkovskis (83 min – David Guba), Mateusz Kupczak, Patrik Misak – Bartosz Śpiączka

sędzia: Jarosław Przybył