Wysokie miejsca zajęła Wisła Kraków w organizowanym przez Ekstraklasę S.A. III edycji konkursu Ekstra Sezon 2018/19. “Biała Gwiazda” zwyciężyła w kategorii Ekstra Kreacja, a także zajęła drugie miejsca w kategoriach Ekstra Medialny Klub i Ekstra Kreacja.

W kategorii Ekstra Frekwencja nagrodzone zostały kluby z najlepszą frekwencją w minionym sezonie. Wisła ze średnią frekwencją 16 135 kibiców na mecz zajęła drugie miejsce, ustępując jedynie Legii Warszawa.

Drugą lokatę Wisła zajęła również w kategorii Ekstra Medialny Klub, w której wszystkie kluby były oceniane przez współpracujących z nimi dziennikarzami. Przy wyborze uwzględniano dostępność dla mediów, udogodnienia w dni meczowej, a także poza nimi, organizację pracy i otwartość. W tej kategorii Wisłę wyprzedziła jedynie Jagiellonia Białystok.

“Biała Gwiazda” bezkonkurencyjna okazała się natomiast w kategorii Ekstra Kreacja, w której została nagrodzona za zrealizowaną akcję “Czyny nie słowa” angażują lokalną społeczność kibiców we wspieranie klubu, pokazując przy tym rolę marketingu w ratowaniu klubu.

“Cykl konkursów Ekstra Sezon to inicjatywa realizowana przez Ekstraklasę od 2017 roku. Za pierwsze miejsce w danej kategorii Ekstraklasa wypłaca zespołowi zwycięzców fundusz po 8 tys. zł, za drugą lokatę po 5 tys. zł, a za zajęcie ostatniego miejsca na podium do nagrodzonych zespołów klubowych trafia po 3 tys. zł. Zespoły, które zajmują pierwsze lokaty w kategorii, otrzymują dodatkowo nagrodę w postaci dwuosobowego zaproszenia do udziału w warsztatach klubowych organizowanych przez La Liga Santander w Hiszpanii” – czytamy w oficjalnym komunikacie Ekstraklasy SA.