Wszystko wskazuje na to, że w dzisiejszym boju z Piastem Gliwice krakowska Wisła zagra w ustawieniu 4-3-2-1. Poniżej prezentujemy przewidywany składy na starcie „Białej Gwiazdy” z mistrzami Polski.

Maciej Stolarczyk: Piast to trudny rywal [konferencja prasowa]

Między słupkami bramki Wisły stanie najpewniej Michał Buchalik, sprawiając, że na ławce zawody zacznie Mateusz Lis. Jak na razie aktualny numer jeden w bramce „Białej Gwiazdy” zaliczył w tym sezonie 11 meczów ligowych.

W czteroosobowym bloku defensywnym wiślaków zagrają natomiast Lukas Kelemenz, Rafał Janicki, Dawid Niepsuj i Maciej Sadlok, gdzie dwa pierwsi będą stoperami.

W drugiej linii okazję do gry otrzymają Silva, Rafał Boguski i Kamil Wojtkowski. Z kolei ofensywny tercet składać się będzie z: Michałą Maka, Chuki i Pawła Brożka. Dodajmy, że ten ostatni w tej kampanii rozegrał dziewięć spotkań, notując siedem trafień i jedną asystę.

Przewidywany skład Wisły Kraków na mecz z Piastem Gliwice: Buchalik – Niepsuj, Klemenz, Janicki, Sadlok, Silva, Boguski, Wojtkowski, Chuca, Michał Mak, Paweł Brożek.