Wisła Kraków pokonała 2:0 drugą drużynę Worskły Połtawa w pierwszym sobotnim meczu kontrolnym rozgrywanym w tureckim Belek. Trafienia dla „Białej Gwiazdy” zaliczyli Aleksander Buksa i Daniel Morys.

Oficjalnie: Peszko wypożyczony do Wisły

Spotkanie podopiecznych Macieja Stolarczyka było zaplanowane na godzinę 11:00 czasu miejscowego, a 9:00 czasu polskiego. W trakcie samego meczu miały miejsce dwie przerwy w grze, co było następstwem trudnych warunków atmosferycznych.

Dodajmy, że na sobotę jest zaplanowane jeszcze jedno starcie z udziałem Wisły, która zmierzy się tym razem z Etarem Veliko Tarnovo. Mecz ten odbędzie się o godzinie 15:00 czasu miejscowego, a 13:00 czasu polskiego.

Wisła Kraków – Worskła Połtawa 2:0 (0:0)
1:0 Aleksander Buksa 67 min (k.)
2:0 Daniel Morys 82 min

Wisła: Buchalik (46 min – Lis) – Palcić, Hoyo-Kowalski, Laskoś, Świątko – Morys, Moskiewicz, Szot, Plewka, Malik – Buksa.

Dodajmy, że w trzech rozegranych wcześniej meczach kontrolnych krakowianie wygrali tylko raz, pokonując Wisłę Sandomierz (3:2). W pozostałych dwóch spotkaniach wiślacy ponieśli porażki, ulegając Garbarni Kraków (2:3) i Puszczy Niepołomice (2:3).