Wisła Kraków w poniedziałkowym boju ze Śląskiem Wrocław w ramach 22. kolejki Lotto Ekstraklasy będzie musiała sobie radzić pięciu piłkarzy. W trakcie niedzielnego spotkania z przedstawicielami mediów głos w tej kwestii zabrał szkoleniowiec „Białej Gwiazdy”.

Maciej Stolarczyk: Każdy kolejny mecz to nowa bitwa

W boju z teamem z Dolnego Śląska zabraknie pięciu zawodników. Do nieobecnych wcześniej piłkarzy dołączył Aleksander Buksa. Oprócz młodego piłkarza Wisły nie będą mogli tez zagrać Paweł Brożek, Rafał Boguski, Jakub Bartosz i Vukan Savicević.

Paweł Brożek wraca do zdrowia po operacji, liczymy, że nastąpi to szybko. Vukan Savićević nabawił się niegroźnego urazu na treningu, który jednak wyłączą go z gry w najbliższym meczu. Jeśli chodzi o Rafała Boguskiego, ma on za sobą badania kontrolne, na wyniki których właśnie czekamy. Na ich podstawie będzie postawiona dalsza diagnoza, jeśli chodzi o proces rehabilitacji – mówił Maciej Stolarczyk cytowany przez stronę Wisla.krakow.pl.

Kwestia Jakuba Bartosza jest delikatna, ponieważ dolegliwości, z którymi się zmaga nie chcą ustąpić, a paleta badań zaleconych przez doktora nie przyniosła jak do tej pory diagnozy. Dlatego nadal jest diagnozowany i rehabilitowany, ale wciąż czekamy na ostateczną diagnozę. Z kolei Aleksander Buksa zmaga się z dolegliwościami, które wróciły pod wpływem treningów i jest rehabilitowany. W jego przypadku powrót do treningów to kwestia tygodnia lub dwóch – skwitował szkoleniowiec „Białej Gwiazdy”.