Wisła Kraków poinformowała, że nowym trenerem pierwszej drużyny został Jerzy Brzęczek. 50-latek z 13-krotnymi mistrzami Polski związał się umową do końca sezonu z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Nowa era na Reymonta

Wisła Kraków działała w ostatnim czasie bardzo dynamicznie. O ile porażka z Rakowem Częstochowa (0:2) była brana pod uwagę przez działaczy klubu z Reymonta, to 13-krotni mistrzowie Polski ze Stalą Mielec mieli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Ostatnie w minioną sobotę krakowska ekipa była zmuszona uznać wyższość zespołu Adama Majewskiego, przegrywając 0:1. W niedzielny wieczór klub z Reymonta poprzez swoje biuro prasowej poinformował, że Adrian Gula żegna się z Wisłą. Na decyzję na temat wyboru następcy Słowaka nie trzeba było długo czekać.

Na poniedziałek na godzinę 13:00 została zwołana konferencja prasowa, w której zakomunikowano, że Jerzy Brzęczek został pierwszym trenerem Wisły.

„Nowym szkoleniowcem Wisły Kraków został Jerzy Brzęczek. Były selekcjoner reprezentacji Polski wraca na trenerską ławkę i przejmuje stery w drużynie Białej Gwiazdy, z którą powalczy na szczeblu Ekstraklasy oraz w rozgrywkach krajowego pucharu. Umowa obowiązywać będzie do zakończenia sezonu 2021/2022 i zawiera opcję przedłużenia” – brzmi oficjalny komunikat opublikowany na stronie Wisla.krakow.pl.

Debiut w nowym klubie 50-letni trener zaliczy w starciu z Górnikiem Łęczna, które odbędzie się 21 lutego. Pierwszy gwizdek sędziego w tym boju zaplanowany jest na godzinę 18:00.

Czytaj więcej: Wisła Kraków podjęła decyzję w sprawie Adriana Guli