Wisła Kraków w sobotni wieczór zmierzy się po raz 52. w historii o ligowe punkty z Zagłębiem Lubin. Jak na razie lepszym bilansem mogą pochwalić się przedstawiciele „Białej Gwiazdy”.

Z obozu rywala: Zagłębie Lubin

Wiślacy w bojach z teamem z Dolnego Śląska byli górą 28 razy, 12 razy zwyciężyło Zagłębie, z kolei w 11 potyczkach miał miejsce podział punktów.

W ostatnim sezonie ze względu na to, że lubinianie kończyli ligowe zmagania w grupie mistrzowskiej, a Wisła w grupie spadkowej, to obie ekipy grały ze sobą dwa razy. Krakowianie na swoim stadionie wygrali 3:2, aby w delegacji uznać wyższość rywali, przegrywając 1:3.

Warto zaznaczyć, że Wisła na sześć ostatnich bojów w polskiej ekstraklasie przeciwko Zagłębiu w roli gospodarza przegrała tylko raz, a miało to miejsce w grudniu 2017 roku, gdy „Miedziowi” wygrali 2:1 po golach Lubomira Guldana i Jakuba Świerczoka. Trafienie dla krakowian zaliczył z kolei Carlos Lopez.

W pozostałych pięciu potyczkach Wisła była górą cztery razy, a raz zremisowała. W ostatnim starciu krakowian z Zagłębiem na stadionie im. Henryka Reymana rozegranym 10 listopada 2018 roku padło łącznie pięć goli, a wiślacy szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili w 90. minucie, gdy bramkę na 3:2 zdobył Paweł Brożek.