Wisła Kraków w poniedziałkowy wieczór rozegra pierwszy mecz w nowym sezonie PKO Ekstraklasy, mierząc się z Zagłębiem Lubin. Biała Gwiazda przystąpi do tej potyczki w roli faworyta. Niemniej Miedziowi nie zamierzają tanio sprzedać skóry. Dla wiślaków będzie to pierwsze oficjalne spotkanie pod wodzą trenera Adriana Guli.

Wisła Kraków – Zagłębie Lubin, nowy sezon czas zacząć

Wisła Kraków do nowej kampanii przystąpi z nadziejami, chcąc jednocześnie zrehabilitować się kibicom za sezon 2020/2021. Biała Gwiazda zakończyła zeszłą kampanię na 13. pozycji, co powszechnie zostało odebrane z dużym niedosytem. W nowym sezonie ma być znacznie lepiej.

Do krakowskiej ekipy latem trafiło kilku nowych zawodników. Przede wszystkim tacy piłkarze jak Jan Kliment i Dor Hugi. Ponadto szeregi 13-krotnych mistrzów Polski zasilił Alan Uryga, który wrócił do Białej Gwiazdy z Wisły Płock. Potencjał na to, aby być gwiazdą rozgrywek, mają z kolei tacy zawodnicy jak: Aschraf El Mahdioui, czy Guli Michal Skvarka.

W której ekipie zadziała efekt nowej miotły?

Wisła w trakcie okresu przygotowawczego rozegrała pięć meczów kontrolnych, w których zaliczyła trzy zwycięstwa, remis i porażkę. Z placu gry na tarczy Biała Gwiazda schodziła tylko po spotkaniu z Resovią (1:2). Wygrywała z kolei w bojach przeciwko: Stali Mielec (3:2), MFK Tatran (3:1), czy Puszczy Niepołomice (3:2). Remis miał z kolei miejsce w próbie generalnej przeciwko Podbeskidziu Bielsko-Biała (1:1).

Miedziowi natomiast wzmocnili się przede wszystkim takimi zawodnikami jak: Koki Hinokio oraz Ian Soler. Z punktu widzenia kibiców Zagłębia najważniejsze jest jednak to, że z tego zespołu niewielu piłkarzy odeszło. Nastąpiła jednak zmiana na stanowisku szkoleniowca ekipy z Lubina i miejsce Martina Seveli, który zdecydował się na kontynuowanie kariery trenera w Arabii Saudyjskiej, zajął Dariusz Żuraw.

Wisła z kilkoma ubytkami

Zagłębie zaliczyło w okresie letnim sześć sparingów, nie wygrywając ani razu. Miedziowi zaliczyli trzy porażki i trzy remisy. W ostatnim spotkaniu kontrolnym przed startem ligi lubinianie mierzyli się z Górnikiem Polkowice, remisując 2:2. Wcześniej przegrali natomiast z Wartą Poznań (0:1). Miedziowi ponieśli też porażki z Lechem Poznań (1:3) i Pogonią Szczecin (0:3).

W poprzedniej kampanii w obu bezpośrednich potyczkach między oboma zespołami za każdym razem górą było Zagłębie. W roli gospodarza wygrało 4:1, a na stadionie im. Henryka Reymana zwyciężyło 2:1. Ogólnie na stadionie w Krakowie w czterech ostatnich potyczkach między obiema drużynami trzy razy wygrywała Wisła, a raz Miedziowi.

Gospodarze do swojej potyczki podejdą osłabieni brakiem takich zawodników jak: Alan Uryga, Adi Mehremic i Patryk Plewka. Nie mamy natomiast informacji na temat ewentualnych absencji w szeregach Zagłębia.

Wisła Kraków- Zagłębie Lubin, przewidywane składy

Wisła: Lis – Gruszkowski, Frydrych, Sadlok, Hanousek, Żukow, El Mahdioui, Yeboah, Błaszczykowski, Starzyński, Kliment

Zagłębie: Hładun – Balić, Kruk, Soler, Chodyna, Żubrowski, Baszkirow, Zivec, Starzyński, Szysz, Podliński.

Czytaj więcej: Walka o utrzymanie, a może europejskie puchary? Prognozy bukmacherów przed sezonem