Wisła Kraków to tradycja, to 115 lat istnienia. Wisła Kraków to porywające tysiące serc emocje. Wisła Kraków to podniosłe momenty i wspaniałe zwycięstwa. Od dzisiaj Wisła Kraków to także dedykowana koszulka będąca pomostem łączącym przeszłość z przyszłością i nawiązującym do bogatej historii. Wraz z agencją Veneo i z firmą Macron klub stworzył strój, który jest wyrazem tego, czym jest Biała Gwiazda!

Nowy strój meczowy Białej Gwiazdy to pierwsza od wielu lat całkowicie dedykowana klubowa koszulka z unikalną w polskiej lidze liczbą ozdobnych elementów. Wiślackie stroje obejmują trzy komplety w tradycyjnych kolorach, do produkcji których wykorzystano materiały SOFTLOCK oraz MESH i MICROMESH, ułatwiające przepływ powietrza i odpowiadające za zmniejszanie wilgoci. Główny trykot, w którym Wiślacy występować będą podczas meczów domowych, utrzymany jest w tradycyjnej czerwonej kolorystyce. Zdobi go, podobnie jak i wersję białą, tłoczony wzór złożony z małych gwiazdek umiejscowionych na połowie frontu koszulki, a jej główny i najjaśniejszy punkt stanowi biała gwiazda wykonana techniką Patch HD. Umieszczona została ona również na niebieskim komplecie, którego motywem przewodnim jest monochromatyczna gwiazda wytłoczona w powiększonym rozmiarze z przodu koszulki, oddająca wojowniczy charakter i nastawienie drużyny. Kołnierzyki wszystkich trzech trykotów przybrały formę V, która koresponduje z ostrymi i wyrazistymi kształtami wiślackiej gwiazdy.

– Zgodnie z zapowiedzią nowe trykoty meczowe ujrzą światło dzienne przed startem piłkarskiej wiosny. Zależało nam na tym, aby rozpocząć rundę wyrazistym akcentem i już podczas spotkania z Piastem Gliwice zaprezentować stroje, które będą towarzyszyć Wiślakom w ligowych rywalizacjach w obecnym i w następnym sezonie. Motyw tłoczonej gwiazdy, elementy zdobiące, nawiązanie do barw i historii to tylko nieliczne aspekty, które wyróżniają koszulkę i nadają jej unikatowości. Mam nadzieję, że przypadną one do gustu sympatykom 13-krotnego mistrza Polski, bowiem z ogromną starannością i zaangażowaniem podeszliśmy do procesu projektowania i produkcji. Pragnęliśmy stworzyć wyjątkowy produkt, z którym będzie utożsamiać się wiślacka społeczność – powiedział prezes TS Wisła Kraków SA, Dawid Błaszczykowski.

– Sugerowany koszt trykotu, uwzględniający jakość wykorzystanych materiałów i specyfikę produkcji, wynosi 279 złotych. Doceniając jednak wkład kibiców w akcję ratowania klubu i nieustanne wsparcie płynące z ich strony, zrezygnowaliśmy z części marży, kształtując ostateczną cenę na poziomie 259 złotych. W ostatnim czasie docierały do nas sygnały ze strony kibiców, którzy pragną dołożyć kolejną cegiełkę i w obliczu pandemii przyczynić się do poprawy bieżącego funkcjonowania Białej Gwiazdy, dlatego oddajemy w ich ręce możliwość przekazania klubowi, przy okazji zakupu koszulki, darowizny na cele statutowe i wsparcie rozwoju młodych adeptów futbolu z wiślackiej akademii piłkarskiej – dodał.

Wyróżnikiem stroju białego będzie widniejący na nim herb klubu, z którym to symbolem na sercu Wiślacy rządzili i dzielili na krajowych boiskach i na europejskim podwórku, odnosząc sukcesy w czasach największych triumfów.

Wszystkie komplety wzbogacone zostały o wyróżniające i przyciągające uwagę detale, które mają na celu symboliczne nawiązanie do dotychczasowej historii klubu. W hołdzie dla tradycji na tylnej części strojów wytłoczony został tradycyjny historyczny herb klubu oraz napis „Biała Gwiazda” z gwiazdami po obu stronach umiejscowiony tuż poniżej kołnierzyka. Wyjątkowym elementem dedykowanym kibicom, którzy brali udział w akcji ratowania klubu jest silikonowa taśma z hasłem „Nigdy nie zginie” umieszczona na wewnętrznej stronie koszulki. Dodatkowo, strój w wersji białej posiada zdobione rękawki nawiązujące do niebiesko-biało-czerwonych barw klubowych.

– Podejmując się zaprojektowania pierwszych od wielu lat dedykowanych koszulek meczowych dla Wisły na sezon 2020/2021 staraliśmy się jak najlepiej odpowiedzieć na kluczowe wymaganie klienta, by symbolicznie zawszeć w nich dotychczasową historię klubu. Wbrew pozorom nie było to łatwe zadanie, bo z jednej strony historia ta jest 115-letnia, a więc bogata, z drugiej ograniczały nas formalne wymogi co do oznakowań koszulek wynikające z ekstraklasowej formuły rozgrywek, z trzeciej chcieliśmy zapewnić swobodną przestrzeń dla dużej liczby sponsorów Wisły na koszulkach, z czwartej chcieliśmy zachować spójność komunikacyjną marki Wisła Kraków wynikającą z jej osobowości, z piątej zależało nam na zachowaniu w miarę minimalistycznego podejścia, widocznego również w trendach największych europejskich klubów, z szóstej zdawaliśmy sobie sprawę, że jest projekt o „podwyższonym ryzyku emocjonalnym” i ostatecznie to kibice i sympatycy Wisły wydadzą werdykt, co do tego czy jest on trafiony i czy spełnia ich oczekiwania, z siódmej… i tak mogłabym jeszcze mnożyć… – powiedziała, uśmiechając się, Beata Mordarska, CEO/Strategy & Creative Director agencji Veneo.

Specjalnie z myślą o Wiśle Kraków stworzone zostały także getry uzupełniające stroje, na których widnieje napis „1906” nawiązujący do daty powstania klubu.

– Jest nam bardzo miło zaprezentować nowe stroje Wisły Kraków. Są one wynikiem wspólnej pracy oraz bliskiej kooperacji z klubem i mają na celu wzmocnienie historii i tożsamości zwycięskiego zespołu. Nasza odzież techniczna wykonana jest przy użyciu najbardziej zaawansowanych technologii i ma wysoką efektywność, co pozwala sportowcom stać się prawdziwymi bohaterami na boisku, a także poza nim. Jesteśmy pewni, że nowe stroje meczowe zostaną docenione przez fanów polskiego zespołu – zaznaczył Gianluca Pavanello, CEO firmy Macron.

Czerwone koszulki senior i junior czekają na fanów w sklepie internetowym oraz stacjonarnym. Pozostałe stroje dostępne będą w Wiślackim Świecie w kolejnym tygodniu, ale już teraz można nabyć je on-line.