W mocno zmienionym składzie do swojej potyczki z Wisłą Płock w ramach 31. kolejki polskiej ekstraklasy przystąpi Wisła Kraków, w której szeregach nie będzie mogło zagrać kilku kluczowych zawodników. Tym samym w wyjściowym składzie teamu z Małopolski spodziewać się można między innymi Rafała Boguskiego, czy Patryka Plewki.

Maciej Stolarczyk: Musimy pokazać nasz wiślacki charakter [konferencja prasowa]

W bramce drużyny z Grodu Kraka najpewniej zagra Mateusz Lis, który w trakcie trwającej kampanii Lotto Ekstraklasy zaliczył 28 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej. Przed młodym bramkarzem w czteroosobowym bloku defensywny zagrają prawdopodobnie: Matej Palcić, Łukasz Burliga, Vullnet Basha i Rafał Pietrzak.

W drugiej linii w roli defensywnych pomocników powinni zagrać Vukan Savicević i wspomniany już na wstępie Plewka. Tymczasem na bokach pomocy zagrają najpewniej Sławomir Peszko i urodzony w Ostrołęce sześciokrotny reprezentant Polski w osobie Boguskiego. W ataku „Białej Gwiazdy” można przypuszczać, że Maciej Stolarczyk postawi na Krzysztofa Drzazgę i Marko Kolara.

Dodajmy, że pierwszy gwizdek sędziego w boju, który toczyć się będzie na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie.

Przewidywany skład Wisły Kraków na mecz z Wisłą Płock: Lis – Palcić, Burliga, Basha, Pietrzak, Plewka, Savicević, Boguski, Savicević, Drzazga, Kolar.