Drugiej z rzędu porażki przed własną publicznością doznali piłkarze Wisły Kraków. Tym razem podopieczni Kiko Ramireza ulegli 0:1 Wiśle Płock.

Spotkanie rozpoczęło się od groźnej sytuacji pod bramką gości. Z bardzo ostrego kąta uderzał Boguski i niewiele brakowało, a Kiełpin skierowałby piłkę do swojej bramki. Po chwili do sytuacji strzeleckiej, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, doszedł Arsenić, ale główkował nad poprzeczką.

W kolejnych minutach zdecydowanie dłużej przy piłce utrzymywali się podopieczni Kiko Ramireza, którzy szukali swoich okazji. “Nafciarze” nastawili się natomiast na wyprowadzanie kontrataków. Na bramkę “Białej Gwiazdy” z dystansu uderzać próbowali Rasak i Kante, ale bez większego efektu.

Groźniej zrobiło się dopiero w końcówce pierwszej połowy. W 39. minucie indywidualną akcję przeprowadził Wojtkowski, który odebrał piłkę rywalom, a następnie uderzył z kilkunastu metrów – tuż obok słupka. Tymczasem trzy minuty później niespodziewanie na prowadzenie wyszli goście. Piłka dość przypadkowo trafiła na piętnasty metr do Szymańskiego, który mocnym uderzeniem z powietrza nie dał szans Cueście.

Gospodarze mogli doprowadzić do wyrównania w doliczonym czasie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i główce Carlitosa piłka trafiła w poprzeczkę. Hiszpan po chwili uderzał drugi raz, ale tym razem na posterunku był Cuesta.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gości, którzy kilka razy uderzali w kierunku bramki “Białej Gwiazdy”. Wynik nie ulegał jednak zmianie. Tymczasem w 57. minucie do wyrównania mogli doprowadzić gospodarze. Po główce Imaza piłkę sprzed linii bramkowej wybijał jednak jeden z obrońców.

Kilka chwil później na 2:0 mógł podwyższyć Kante, ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. Gospodarze szukali swoich okazji, ale nie potrafili poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez Kiepłina. Goście starali się kontrolować. W 82. minucie okazję miał Kante, ale jego uderzenie obronił Cuesta.

Ostatecznie wynik nie uległ zmianie. Gospodarze musieli kończyć mecz w dziesiątkę, po tym jak w samej końcówce dwie żółte kartki otrzymał Victor Perez.