Wisła Kraków ma za sobą wyjątkowy sezon, w którym wszystko zmieniało się, jak na rollercoasterze. W sobotni wieczór ekipa z Małopolski zacznie natomiast zmagania w nowej kampanii przed własną publicznością, mierząc swoje siły ze Śląskiem Wrocław. Zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią meczu, naszymi przewidywaniami oraz kursami oferowanymi przez bukmacherów.

Maciej Stolarczyk: Chcemy zagrać magiczne spotkanie [konferencja prasowa]

Przedstawiciele 13-krotnych mistrzów Polski przystępują do nowego sezonu z celem, którym jest przede wszystkim wywalczenie miejsca w grupie mistrzowskiej. Podobny plan ma jednak team z Dolnego Śląska. Taki stan rzeczy sprawia, że bardzo ciekawie zapowiada się bój Białej Gwiazdy z WKS-em.

Wisła – Śląsk, historia

O ligowe punkty przedstawiciele obu drużyn rywalizowali ze sobą jak dotąd 73 razy. Wrocławianie i wiślacy zaliczyli po 29 zwycięstw. Z kolei w 15 potyczkach miał miejsce remis. W poprzedniej kampanii obie ekipy grały ze sobą trzykrotnie. Wisła była w nich górą dwukrotnie, a raz miał miejsce remis.

Wisła – Śląsk, ostatnie wyniki

Podopieczni Macieja Stolarczyka do swojej potyczki przystąpią po wygraniu trzech spotkań kontrolnych z rzędu. W ostatnim teście przed startem polskiej ekstraklasy Wisła w pokonanym polu pozostawiła Puszczę Niepołomice, wygrywając 3:1.

Śląsk to z kolei drużyna, która w ostatnich czterech meczach zaliczyła cztery zwycięstwa. Wrocławianie w ostatnim meczu kontrolnym przed rozpoczęciem zmagań w PKO Ekstraklasie pokonali poznańską Wartę, zwyciężając 1:0.

Wisła – Śląsk, sytuacja kadrowa

Szkoleniowiec krakowian w sobotnim starciu nie będzie mógł skorzystać na 100 procent z takich zawodników jak: Jakub Błaszczykowski, Daniel Hoyo-Kowalski, Piotr Świątko, czy Jakub Bartosz. Bardzo prawdopodobne, że w szeregach Wisły zabraknie także Łukasza Burligi i Vukana Savicevicia. Z kolei u gości wyłączeni z gry będą najpewniej tylko Israel Puerto i Mateusz Radecki.

Wisła – Śląsk, kursy

Wygrana Wisły – 2,35
Remis – 3,40
Wygrana Śląska – 2,95

Według bukmachera Lvbet kurs na wygraną krakowskiej ekipy wynosi 2,35.

Rozmawiaj o meczu ze Śląskiem Wrocław na naszym forum

Wisła – Śląsk, typy i przewidywania

Naszym zdaniem górą będą krakowianie. Nasz typ: 1:0.

Wisła – Śląsk, przewidywane składy

Wisła: Buchalik – Niepsuj, Wasilewski, Klemenz, Sadlok, Wojtkowski, Basha, Boguski, Drzazga, Mak, Brożek

Śląsk: Putnocky – Dankowski, Celeban, Golla, Stiglec, Mączyński, Łabojko, Pich, Gąska, Płacheta, Esposito.

Wisła – Śląsk, transmisja meczu

Sobotnie starcie Wisła – Śląsk będzie można obejrzeć na antenach Canal+ Sport i TVP Sport. Początek transmisji zaplanowany jest na godzinę 17:25. W internecie spotkanie można śledzić za pośrednictwem strony Sport.tvp.pl.