W ligowej klasyfikacji obie ekipy dzieli różnica ośmiu punktów. Gliwiczanie są rewelacją rozgrywek, która plasuje się aktualnie na trzeciej pozycji w ligowej stawce z dorobkiem 49 punktów. Z kolei na szóstym miejscu zadomowiła się drużyna z Grodu Kraka.

Porażka w Sosnowcu. Zagłębie – Wisła 4:3

Wisła – Piast, historia

W pierwszym boju z udziałem obu drużyn w trakcie trwającej kampanii górą byli gliwiczanie, którzy na swoim stadionie pokonali krakowian 2:0. Było to jedyne zwycięstwo ekipy z Górnego Śląska nad Wisłą, biorąc pod uwagę sześć ostatnich spotkań. Trzy razy lepsi byli wiślacy, a dwie potyczki zakończyły się kompromisem.

Wisła – Piast, ostatnie wyniki

Podopieczni Macieja Stolarczyka do swojego starcia podejdą po przegranym boju w Sosnowcu z miejscowym Zagłębiem. Chociaż trzeba podkreślić, że krakowska drużyna do ostatnich minut walczyła o remis, ale bez efektu, przegrywając ostatecznie 3:4. Z kolei ekipa Waldemara Fornalika w minioną środę skromnie pokonała na swoim stadionie Wisłę Płock, odnosząc swoje 14. zwycięstwo w sezonie.

Wisła – Piast, sytuacja kadrowa

Gospodarze przystąpią do swojej batalii osłabieni brakiem trzech zawodników. Z powodu kontuzji wyłączeni z gry są Michał Buchalik, Jakub Bartosz i Marcin Wasilewski. Kartki eliminują natomiast Łukasza Burligę. Tymczasem u gości nie będzie mógł zagrać tylko Aleksandar Sedlar.

Wisła – Piast, kursy

Wygrana Wisły – 2,60
Remis – 3,30
Wygrana Piasta – 2,70

Według bukmachera Lvbet kurs na wygraną krakowskiej ekipy wynosi 2,60.

Rozmawiaj o meczu z Piastem na naszym forum

Wisła – Piast, typy i przewidywania

Naszym zdaniem najbardziej prawdopodobny jest podział punktów. Nasz typ: 1:1.

Wisła – Piast, przewidywane składy

Wisła: Lis – Palcić, Klemenz, Sadlok, Pietrzak, Plewka, Savicević, Błaszczykowski, Drzazga, Peszko, Kolar

Piast: Plach – Pietrowski, Korun, Czerwiński, Kirkeskow, Dziczek, Hateley, Konczkowski, Valencia, Felix, Parzyszek.

Wisła – Piast, transmisja meczu

Sobotnie starcie Wisła – Piast będzie można obejrzeć na antenach Canal+, TVP Sport i TVP 3. Początek transmisji zaplanowany jest na godzinę 17:55. W internecie spotkanie można śledzić dzięki Canal+ Sport Online i Sport.tvp.pl.