Po pokonaniu Legii Warszawa przed piłkarzami Wisły Kraków kolejny trudny test. W meczu 29. kolejki Lotto Ekstraklasy na drodze „Białej Gwiazdy” stanie poznański Lech, który na stadionie przy ulicy Reymonta w pięciu ostatnich potyczkach ligowych wygrywał dwa razy.

„Kolejorz” do swojego spotkania podchodzi, mając wciąż marzenia o mistrzostwie Polski. Aktualnie ekipa ze stolicy Wielkopolski legitymuje się bilansem 49 „oczek” na koncie. Tymczasem krakowianie mają 43 punkty.

Wisła Kraków – Lech Poznań, forma drużyn

Zarówno team ze stolicy Małopolski, jak i drużyna Nenada Bjelicy mogą pochwalić się w ostatnim czasie dwoma wygranymi meczami z rzędu. Wiślacy oprócz wiktorii z Legią w pokonanym polu pozostawili także Śląsk Wrocław.

Z kolei poznańska drużyna ostatnio najpierw odprawiła z kwitkiem Jagiellonię Białystok, wygrywając z „Dumą Podlasia” 5:1. Natomiast w konfrontacji Lechią Gdańsk lechici zwyciężyli 3:0.

Rozmawiaj o meczu z Lechem na naszym forum >>

Wisła Kraków – Lech Poznań, informacje o zespołach

Wisła do swojego spotkania przystąpi osłabiona brakiem kontuzjowanych: Kamila Wojtkowskiego, Arkadiusza Głowackiego oraz Ivana Gonzaleza.

Tymczasem u gości sytuacja kadrowa jest o wiele gorsza. Przede wszystkim wciąż wyłączony z gry jest Maciej Makuszewski. Ponadto kwestie zdrowotne uniemożliwiają grę takim zawodnikom jak: Elvir Koljić, Mihai Radut, Wołodymyr Kostewycz, czy Thomas Rogne. Z powodu choroby zabraknie też Roberta Gumnego w szeregach Lecha.

Przewidywane składy

Wisła (4-3-3): Cuesta, Palcić, Arsenić, Velez, Sadlok, Mitrović, Cywka, Llonch, Halilović, Imaz, Carlitos

Lech (4-3-3): Burić, Dilaver, Janicki, Vujadinović, Tomasik, Trałka, Gajos, Situm, Majewski, Jevtić, Gytkjaer.

Kursy na mecz Wisła Kraków – Lech Poznań

Aktualny kurs na wygraną „Białej Gwiazdy” wynosi 2,85. Mniej można wygrać, stawiając na triumf ekipy z Poznania. Kurs na jej zwycięstwo wynosi 2,50. Tymczasem prawdopodobieństwo na to, że padnie remis, zostało oszacowane na 3,05. Sprawdź ofertę LVBet na to spotkanie.

Wisła Kraków – Lech Poznań, typy i przewidywania

Jak dotąd o ligowe punkty przedstawiciele obu teamów rywalizowali ze sobą 104. razy, z czego odrobinę lepszym bilansem pochwalić się mogą wiślacy. Naszym zdaniem to właśnie Wisła sięgnie po pełną pulę w świąteczny poniedziałek.

Transmisja meczu Wisła Kraków – Lech Poznań

Transmisję „na żywo” z meczu obejrzysz na Canal+ Sport.

Opracował ŁP