Bardzo ciekawie zapowiada się sobotni mecz 10. kolejki Lotto Ekstraklasy, w którym Wisła Kraków zmierzy się na swoim stadionie z Koroną Kielce. Zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią spotkania, naszymi przewidywaniami oraz kursami oferowanymi przez bukmacherów.

Skrót meczu Pogoń Szczecin – Wisła Kraków [wideo]

Obie ekipy w ligowej klasyfikacji dzieli aktualnie różnica dwóch “oczek”. Krakowie do swojego starcia przystąpią po dwóch porażkach, licząc także Puchar Polski. Z kolei team z Kielc do swojego starcia podejdzie opromieniony wygraną w ostatniej serii gier polskiej ekstraklasy.

Wisła – Korona, historia

Przedstawiciele obu ekip jak dotąd mierzyli się ze sobą 31 razy o ligowe, z czego w trzynastu potyczkach górą była Wisła, osiem razy szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili kielczanie, a w 10 potyczkach miał miejsce podział punktów.

W poprzedniej kampanii obie drużyny mierzyły się ze sobą trzy razy. Raz wygrał team z Krakowa, raz Korona i jeden bój zakończył się remisem. Dodajmy też, że krakowianie na swoim obiekcie nie przegrali z kielczanami od sześciu meczów.

Wisła – Korona, ostatnie wyniki

Podopieczni Macieja Stolarczyka po efektownych czterech z rzędu zwycięstwach zostali zatrzymani w Szczecinie, ulegając miejscowej Pogoni. Z kolei w środku tygodnia Wisła po serii rzutów karnych zakończyła swoją przygodę z krajowym pucharem.

Tymczasem team Gino Lettieriego w ramach dziewiątej kolejki Lotto Ekstraklasy zaliczył przełamanie, wracając po dwóch meczach na zwycięski szlak. Kielczanie pokonali 3:1 Zagłębie Sosnowiec. W delegacji jednak Korona jest bez wygranej od trzech meczów.

Wisła – Korona, sytuacja kadrowa

Gospodarze do swojej sobotniej potyczki podejdą poważnie osłabieni. Z powodu kontuzji w szeregach krakowskiej ekipy nie będzie mogło zagrać trzech zawodników, a w gronie tym są: Jakub Bartosz, Marko Kolar i Tibor Halilović. Ponadto z powodu zawieszenia wyłączony z gry jest Vullnet Basha. Z kolei u goście zabraknie tylko Ivana Jukicia, narzekającego na kłopoty zdrowotne.

Wisła – Korona, kursy

Wygrana Wisły Kraków – 2,12
Remis – 3,40
Wygrana Korony Kielce – 3,45

Według bukmachera Lvbet kurs na wygraną krakowskiej ekipy wynosi 2,12.

Wisła – Korona, typy i przewidywania

Naszym zdaniem starcie na stadionie im. Henryka Reymana zakończy się podziałem punktów. Liczymy jednak na trochę goli w wykonaniu obu teamów. Nasz typ: 2:2.

Wisła – Korona, przewidywane składy

Wisła: Lis – Bartkowski, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak, Plewka, Kort, Boguski, Imaz, Kostal, Ondrasek

Korona: Hamrol – Rymaniak, Marquez, Diaw, Pucko, Petrak, Żubrowski, Janjić, Kallaste, Górski, Soriano.

Wisła – Korona, transmisja meczu

Sobotnie starcie Wisła – Korona będzie można obejrzeć na antenie Canal+ Sport. Początek transmisji zaplanowany jest na godzinę 20:25. W internecie spotkanie będzie można zobaczyć na żywo za pośrednictwem Canal+ Sport Online.