Starciem ze Stalą Mielec piłkarze krakowskiej Wisły zaczną serię sparingów przed startem rundy wiosennej w PKO Ekstraklasie. Bój z ekipą z Podkarpacia ma zostać rozegrany w ośrodku treningowym „Białej Gwiazdy” w podkrakowskich Myślenicach. Zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego boju, w którym przedstawiona jest aktualna sytuacja w obu drużynach.

Dla obu ekip sobotnia potyczką będzie pierwszym meczem kontrolnym w nowej dekadzie. Wiślacy przystąpią do swojego spotkania wzmocnieni kilkoma piłkarzami. Na wypożyczenie do teamu z Grodu Kraka trafili już Mateusz Hołownia i Lubomir Tupta. A jeszcze w minionym roku umowę z Wisłą parafował Gieorgij Żukow.

Na rynku transferowym krakowski klub nie powiedział jednak ostatniego słowa. Wciąż przymierzani do gry w szeregach Wisły są: Martin Kostal z Jagiellonii Białystok, czy Sławomir Peszko z Lechii Gdańsk. Lada moment oficjalnie przedstawiony jako piłkarz krakowian powinien zostać Hebert, który polskim kibicom powinien być znany z występów w Piaście Gliwice.

Szeregi wicelidera Fortuna 1 Ligi zasilili tej zimy jak na razie tylko Robert Dadok i Rafał Strączek. W każdym razie klub z Podkarpacia ma plan, aby zatrudnić Jarosława Fojuta z Wisły Płock, Filipa Piszczka z Cracovii, czy Kacpra Sadłochę z RC Lens.

Ciekawostką jest fakt, że rok temu Wisła miała także rozegrać spotkanie kontrolne ze Stalą, ale ostatecznie nie doszło do skutku, gdyż krakowianie w tamtym czasie niespodziewanie wybrali się na zgrupowanie do Turcji, więc mielczanie musieli szukać innego przeciwnika.

Obie drużyny o ligowe punkty rywalizowały ze sobą 46 razy. Każda z ekip zaliczyła po 16 zwycięstw. Z kolei 14 meczów zakończyło się remisem. Po raz ostatni obie drużyny grały ze sobą w trakcie kampanii 1993/1994, które zakończyło się wiktorią Stali aż 4:0.

18.01.2017, godz. 12:00 Ośrodek treningowy Wisły Kraków w Myślenicach
WISŁA KRAKÓW – STAL MIELEC