Wisła Kraków na zakończenie sobotniego grania w ramach 12. kolejki PKO Ekstraklasy zmierzy się ze Śląskiem Wrocław na swoim stadionie. „Biała Gwiazda” przystąpi do tej potyczki, chcąc odnieść piąte zwycięstwo w sezonie. Podopieczni Jacka Magiery mają jednak plan, aby wrócić na zwycięski szlak po porażce z Rakowem Częstochowa (1:2).

Wisła Kraków po rozegraniu 11 spotkań w trakcie trwającej kampanii legitymuje się bilansem 14 oczek. Trzy punkty więcej ma natomiast Śląsk. Obie ekipy do swojego najbliższego boju podejdą w zgoła odmiennych nastrojach. Zespół Adriana Guli przed tygodniem wywalczył pełną pulę, pokonując zabrzańskiego Górnika (2:1). Tymczasem wrocławianie byli zmuszeni opuścić plac gry na tarczy, przegrywając z Rakowem (1:2).

Wisła Kraków – Śląsk Wrocław, bilans ostatnich spotkań

W pięciu ostatnich starciach między oboma zespołami ani razu szali zwycięstwa na swoją stronę nie zdołali przechylić wiślacy. Krakowska ekipa przegrała w trzech meczach, a w dwóch miał miejsce remis. Po raz ostatni obie drużyny rywalizowały ze sobą w lutym tego roku, gdy miał miejsce rezultat 1:1. Na stadionie im. Henryka Reymana oba zespoły rywalizowały ze sobą po raz ostatni w sierpniu minionego roku, gdy Śląsk wygrał 3:1.

Wisła Kraków – Śląsk Wrocław, sytuacja kadrowa

Wygląda na to, że opiekun teamu z Krakowa nie będzie mógł skorzystać z usług trzech zawodników. W gronie nieobecnych znajdują się: Jakub Błaszczykowski, Stefan Savic i Aschraf El Mahdioui. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja kadrowa gości przed sobotnią batalią. Wyłączeni z gry są: Javier Hyjek, Caje Quintana, Mark Tamas, Sebastien Bergier i Diogo Verdasca.

Wisła Kraków – Śląsk Wrocław, przewidywane składy

Górnik: Biegański – Hanousek, Frydrych, Szota, Gruszkowski, Skwarka, Żukow, Yeboah, Hugi, Starzyński, Brown Forbes

Wisła: Szromnik – Bejger, Golla, Lewkot, Garcia, Schwarz, Mączyński, Pawłowski, Praszelik, Pich, Exposito.

Czytaj więcej: Przełamanie! Górnik – Wisła 0:1