W ostatnim niedzielnym spotkaniu w ramach 33. kolejki polskiej ekstraklasy Wisła Kraków na swoim stadionie będzie podejmować Śląsk Wrocław. Wielce prawdopodobne, że od pierwszej minuty w składzie „Białej Gwiazdy” obecny będzie Paweł Brożek.

Kumah setnym obcokrajowcem Wisły, zaliczy debiut w pierwszym składzie ze Śląskiem?

W bramce niezagrożoną pozycję ma Mateusz Lis, który dzisiaj najpewniej zaliczy swój 31 mecz w Lotto Ekstraklasie. Eksperymentalnie będzie natomiast wyglądać zestawienie linii obrony wiślaków.

Wygląda na to, że w drugim meczu z rzędu w pierwszym składzie „Białej Gwiazdy” pojawi się Daniel Hoyo-Kowalski, który będzie tworzył parę środkowych obrońców Wisły z Matejem Palciciem. Na bokach obrony prawdopodobnie zagrają Marcin Grabowski i Rafał Pietrzak.

Wciąż niepewny jest występ Vullneta Bashy, ale wierzymy, że tym razem albański piłkarz szwajcarskiego pochodzenia będzie do dyspozycji szkoleniowca krakowian. Obok niego niewykluczone, że zagra Emmanuel Kumah.

W roli skrzydłowych mogą dzisiaj wystąpić Sławomir Peszko i Rafał Boguski. Z kolei w ataku wiślaków spodziewamy się Pawła Brożka, za którego plecami ustawiony będzie Krzysztof Drzazga.

Przewidywany skład Wisły Kraków na mecz ze Śląskiem Wrocław: Lis – Pietrzak, Hoyo-Kowalski, Palcić, Grabowski, Basha, Kumah, Boguski, Peszko, Drzazga, Brożek.