Dzisiaj popołudniu w drugim dniu zmagań pierwszej kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze Wisły Kraków przed własną publicznością zmierzą się z wrocławskim Śląskim. Bardzo prawdopodobne, że „Biała Gwiazda” do swojej potyczki podejdzie w ustawieniu 4-3-3.

Z obozu rywala: Śląsk Wrocław

Szkoleniowiec wiślaków w trakcie piątkowej konferencji prasowej był oszczędny w wypowiadaniu się na temat personaliów i składu na bój z WKS-em. Maciej Stolarczyk nie chciał nawet ujawnić, kto będzie numerem jeden w bramce.

Bardzo możliwe, że okazję do gry od pierwszej minuty otrzyma dzisiaj Michał Buchalik, co może być związane z tym, że cały czas nie można stwierdzić ze stuprocentową pewnością, że Mateusz Lis zostanie w klubie na najbliższą rundę.

W defensywie raczej większych niespodzianek być nie powinno. Duet stoperów tworzyć będą najpewniej Marcin Wasilewski i Lukas Klemenz, a na bokach zagrają Dawid Niepsuj i Maciej Sadlok. Mający również obywatelstwo niemieckie zawodnik skorzysta zatem z niedyspozycji Łukasza Burligi, który w normalnych okolicznościach zacząłby spotkanie w wyjściowej jedenastce.

Duże kłopoty w krakowianie mają w drugiej linii, biorąc pod uwagę to, że nie może zagrać Jakub Błaszczykowski, a ponadto kłopoty ze stawem kolanowym towarzyszą Vukanowi Savicewicowi. Tym samym okazję do gry od pierwszej minuty otrzymają Vullnet Basha, Rafał Boguski i Kamil Wojtkowski. Właśnie ten ostatni będzie beneficjentem zmian przepisach, mówiących o obowiązku wystawiania młodzieżowca w pierwszym składzie na mecz ligowy.

W roli skrzydłowych powinni zagrać Michał Mak i Krzysztof Drzazga. Z kolei wysuniętym napastnikiem będzie Paweł Brożek. Na ławce rezerwowych do dyspozycji szkoleniowca będą między innymi: Aleksander Buksa, Emmanuel Kumah, Marcin Grabowski, czy Denys Bałaniuk.

Przewidywany skład Wisły Kraków na mecz ze Śląskiem Wrocław: Buchalik – Niepsuj, Klemenz, Wasilewski, Sadlok, Basha, Wojtkowski, Boguski, Mak, Drzazga, Brożek.