Wisła Kraków w drugim piątkowym meczu 16. kolejki PKO Ekstraklasy ma zamiar wrócić na zwycięski szlak po bolesnej porażce z Jagiellonią Białystok (1:3). Jednocześnie „Biała Gwiazda” ma zamiar odnieść drugie z rzędu zwycięstwo na swoim obiekcie w lidze. Rywalem krakowskiej ekipy będzie Radomiak, będący ostatnio na fali wznoszącej.

Wisła Kraków – Radomiak, bilans ostatnich spotkań

Wisła Kraków w trzech ostatnich meczach, licząc wszystkie rozgrywki, zaliczyła dwa zwycięstwa i porażkę. Z placu gry na tarczy „Biała Gwiazda” schodziła tylko po spotkaniu z Jagiellonią. Tymczasem zwycięstwa wiślacy zaliczyli w potyczkach z GKS-em Tychy (3:1) oraz z Cracovią (1:0).

Drużyna Dariusza Banasika może się natomiast pochwalić passą czterech z rzędu zwycięstw. Radomiak w pokonanym polu pozostawiał kolejno: Górnik Łęczna (3:1), Cracovię (2:1), Górnik Zabrze (1:0) i Zagłębie Lubin (2:0).

Wisła Kraków – Radomiak, historia meczów

Obie ekipy po raz ostatni grały ze sobą w 2019 roku w spotkaniu kontrolnym. Wisła wygrała wówczas z Radomiakiem 2:1.

Wisła Kraków – Radomiak, sytuacja kadrowa

Obie ekipy podejdą do swojej potyczki osłabione. W szeregach gospodarzy nie będą mogli zagrać: Jakub Błaszczykowski, Michal Frydrych oraz Alan Uryga. Z kolei w zespole z Radomia nie będą mogli wystąpić: Karol Angielski, Mateusz Bodzioch, Mateusz Radecki i Goncalo Silva.

Wisła Kraków – Radomiak, przewidywane składy

Wisła: Biegański – Gruszkowski, Szota, Sadlok, Hanousek, El Mahdioui, Plewka, Yeboah, Skvarka, Młyński, Brown Forbes

Radomiak: Majchrowicz – Abramowicz, Cichocki, Raphhael, Jakubik, Kozak, Kaput, Filipe Nascimento, Leandro, Maurides, Angielski.

Czytaj więcej: Ósma porażka w sezonie. Jagiellonia – Wisła 3:1