Wisła Kraków ogłosiła w niedzielny wieczór, że Adrian Gula przestał być trenerem „Białej Gwiazdy”. Rozstanie ze Słowakiem jest następstwem dwóch porażek na starcie rundy wiosennej.

Wisła Kraków zwolniła trenera

Wisła Kraków w trakcie trwającej kampanii zaliczyła już 12 porażek. Ekipa z Reymonta ma aktualnie 21 punktów na koncie. Nad strefą spadkową „Biała Gwiazda” ma tylko punkt przewagi.

„Trener Adrian Gula rozstaje się z Wisłą Kraków i nie będzie dłużej prowadził pierwszej drużyny krakowskiego klubu. Oznacza to, że misja słowackiego szkoleniowca pod Wawelem dobiegła końca” – brzmi oficjalny komunikat opublikowany przez biuro prasowe 13-krotnych mistrzów Polski.

Na temat rozstanie ze słowacki szkoleniowcem w mediach społecznościowych swoją opinią podzielił się również jeden ze współwłaścicieli krakowskiej ekipy.

„Czasami nawet najlepszy projekt potrafi nie wypalić. Czasami pomimo wiedzy, chęci i ciężkiej pracy po prostu nie idzie. Niestety nie zawsze jest czas na kolejne podejście. Dziękujemy za wszystko trenerze! Będziemy pamiętać o dobrych chwilach. Powodzenia w przyszłości!” – napisał Tomasz Jażdzyński na Twitterze.

Na razie nie wiadomo, kto będzie następcą Adriana Guli na stanowisku pierwszego trenera. Kolejny mecz Wisła rozegra już 21 lutego, mierząc się w roli gospodarza z Górnikiem Łęczna. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 18:00.

Czytaj więcej: Zdenek Ondrasek zdradza kulisy powrotu do Wisły [WIDEO]