Raczej bez większych niespodzianek do swojego starcia z Miedzią Legnica podejdzie dzisiaj Wisła Kraków, która powalczy o swoje 15. zwycięstwo w sezonie. Poniżej prezentujemy przewidywany skład „Białej Gwiazdy” na ten bój.

Boguski jednak na dłużej w Wiśle?

W bramce krakowian niepodważalną pozycję ma Mateusz Lis, który przed sobą będzie mógł liczyć na czteroosobowy blok defensywny, składający się z: Marcina Wasilewskiego, Lukasa Klemenza, Łukasza Burligi i Rafała Pietrzaka.

W drugiej linii jako defensywni pomocnicy powinni wystąpić Vukan Savicević i Vullnet Basha. Z kolei na skrzydłach najpewniej zagrają Rafał Boguski i Marko Kolar.

W ataku Wisły prawdopodobnie wystąpi dwójka napastników, czyli Krzysztof Drzazga i Paweł Brożek. Pierwszy w tym sezonie zaliczył pięć trafień w Lotto Ekstraklasie, tymczasem 36-latek urodzony w Kielcach legitymuje się jednym trafienie w trakcie kończącej się kampanii.

Przewidywany skład Wisły Kraków na mecz z Miedzią Legnica: Lis – Pietrzak, Klemenz, Wasilewski, Burliga, Basha, Savicević, Boguski, Kolar, Drzazga, Brożek.