W drugim dzisiejszym meczu w ramach 35. kolejki polskiej ekstraklasy krakowska Wisła na swoim stadionie zagra z Koroną Kielce, chcąc zrobić kolejny krok w kierunku wygrania grupy spadkowej, zajmując na koniec sezonu dziewiąte miejsce. Poniżej przedstawiamy przewidywany skład wiślackiej ekipy na ten bój.

Wisła Kraków vs Korona Kielce. Zapowiedź, typy, kursy

Wszystko wskazuje na to, że krakowskie do swojej potyczki przystąpią w ustawieniu 4-4-2. W bramce kolejny występ zaliczy Mateusz Lis, który jak na razie ma na swoim koncie 32 występy w trakcie trwającej kampanii Lotto Ekstraklasy.

Na środku obrony spodziewamy się dzisiaj duetu Lukas Klemenz-Marcin Wasilewski. Z kolei na bokach defensywy wystąpią najpewniej Łukasz Burliga i Rafał Pietrzak. Tym samym defensywa „Białej Gwiazdy” będzie wyglądać stabilnie, biorąc pod uwagę ostatnie występy wiślaków.

W drugiej linii stawiamy na to, że zagra Vullnet Basha, którego partnerem w środku pola będzie Vukan Savicević. Na skrzydłach najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada, że wystąpią Kamil Wojtkowski i Sławomir Peszko.

Tymczasem w ataku Wisły rządzić i dzielić powinni Krzysztof Drzazga i Marko Kolar. Pierwszy ma jak na razie pięć strzelonych goli w tym sezonie, a drugi wpisał się na listę strzelców dziewięć razy.

Przewidywany skład Wisły Kraków na mecz z Koroną Kielce: Lis – Pietrzak, Klemenz, Wasilewski, Burliga, Basha, Savicević, Wojtkowski, Peszko, Kolar, Drzazga.