Marko Kolar

W drugim sparingowym spotkaniu podczas zgrupowania w Turcji, Wisła zremisowała 1:1 z bułgarskim FK Etyr Wielkie Tyrnowo. Bramkę dla „Białej Gwiazdy” zdobył Marko Kolar.

Wisła wyszła na prowadzenie w 16. minucie, kiedy Kolar uderzeniem z kilku metrów wykorzystał dogranie Krzysztofa Drzazgi z prawej strony pola karnego. Była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

W 81. minucie Bułgarzy doprowadzili do wyrównania. Michała Buchalika uderzeniem z kilkunastu metrów pokonał Georgi Syrmow.

W zespole Wisły w drugiej połowie wystąpił sprowadzony z Lechii Gdańsk Sławomir Peszko.

Wisła Kraków – FK Etyr Wielkie Tyrnowo 1:1 (1:0)
1:0 Marko Kolar 16 min
1:1 Georgi Smyrnow 82 min

Wisła: Lis (46 min – Buchalik) – Burliga, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak – Basha, Klemenz – Błaszczykowski, Drzazga, Śliwa (46 min – Peszko) – Kolar

W sobotę zwycięstwo z Worskłą

Niedzielny mecz był drugim sparingowym meczem drużyny Macieja Stolarczyka rozegranym podczas zgrupowania w Turcji. W sobotę, z mocno młodzieżowym składzie, Wisła pokonała 2:0 młodzieżową drużynę ukraińskiej Worskły Połtawa.