Wisła Kraków powalczy dzisiaj wieczorem o piąte zwycięstwo w sezonie. Na drodze „Białej Gwiazdy” stanie Cracovia. W jakim składzie wiślacy przystąpią do derbów? Informację w tej sprawie prezentujemy poniżej.

Wisła Kraków ma pokazać jakość i zdobyć trzy punkty

Wisła Kraków do starcia z Cracovią podejdzie, chcąc wrócić na zwycięski szlak w ligowym boju po dwóch porażkach z rzędu. „Biała Gwiazda” nie tylko zaliczyła dwa spotkania bez zdobyczy punktowej, ale na dodatek straciła w nich siedem goli.

Podopieczni Adriana Guli przełamali się w środku tygodnia, wygrywając spotkanie w ramach 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski, w którym wygrali 3:1 z GKS-em Tychy. Jednym z bohaterów krakowskiej ekipy w tym boju był Felicio Brown Forbes. W boju z „Pasami” zabraknie jednak 30-latka.

W bramce Wisły stanie dzisiaj najpewniej Mateusz Biegański, który w czteroosobowym bloku defensywnym będzie mógł liczyć na takich zawodników jak: Konrad Gruszkowski, czy Alan Uryga, Ofensywa „Białej Gwiazdy” ma się opierać na takich piłkarzach jak Piotr Starzyński, czy Yaw Yeboah.

Tymczasem w ataku może wystąpić Jan Kliment, którego brakowało w trzech ostatnich meczach Wisły.

Przewidywany skład Wisły Kraków na spotkanie z Cracovią:

Wisła: Biegański – Gruszkowski, Frydrych, Uryga, Hanousek, El Mahdioui, Plewka, Yeboah, Skvarka, Starzyński, Kliment.

Czytaj więcej: Adrian Gula: musimy pokazać, że zależy nam na Wiśle