W swoim drugim meczu w ramach Lotto Ekstraklasy w sezonie 2017/18 piłkarze krakowskiej Wisły na swoim stadionie zmierzą się z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Podopieczni Kiko Ramireza przystąpią do potyczki z ekipą spod Tarnowa jako faworyt, chcący zrewanżować się „Słonikom” za ostatnią porażkę w czerwcu tego roku.

Przed tygodniem „Biała Gwiazda” w roli gościa pokonała w Szczecinie miejscową Pogoń. Wygraną teamu z Grodu Kraka zapewnił Carlitos Lopez, zdobywca jednej bramki. Hiszpan ponadto zaliczył asystę przy trafieniu Petara Brleka. Chorwacki zawodnik udowodnił jednocześnie, że Wisła poradzi sobie bez Krzysztofa Mączyński i przetasowania w drugiej linii teamu z Małopolski przebiegną bezboleśnie.

Z kolei Bruk-Bet Termalica przed tygodniem na swoim stadionie przegrała z Jagiellonią Białystok. Wicemistrzowie Polski po pełną pulę w rywalizacji ze „Słonikami” sięgnęli dzięki trafieniu Łukasza Sekulskiego, który wykorzystał rzut karny za faul na Fedorze Cernychu.

O ligowe punkty krakowianie z ekipą z małej wsi zmierzą się po raz siódmy w historii. Jak dotąd korzystniejszy bilans bezpośrednich starć mają krakowianie. Wisłą wygrała trzy razy, dwa razy miał miejsce remis, a tylko raz górą byli „Pomarańczowi”.

Krakowianie do dzisiejszej potyczki przystąpią prawie w najmocniejszym na dzisiaj zestawieniu. Z powodu urazu wyłączony z gry jest tylko Pol Llonch. W szeregach Wisły na pewno nie zagra również Semir Stilić. Bośniak rozwiązał umowę z krakowskim klubem/

„Biała Gwiazda” w konfrontacji z niecieczanami zagra najpewniej w ustawieniu 4-2-3-1, gdzie w roli wysuniętego napastnika wystąpi Zdenek Ondrasek. Za jego plecami powinni operować Carlos Lopez i Patryk Małecki. Ponadto czeskiego napastnika wspierać będzie Rafał Boguski.

21.06.2017, godz. 20:30 Stadion im. Henryka Reymana w Krakowie
WISŁA KRAKÓW – BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA

Przewidywane składy:

WISŁA (4-2-3-1): Julian – Cywka, Ivan Gonzalez, Głowacki, Sadlok, Fran Velez, Brlek, Boguski, Carlitos Lopez, Małecki, Ondrasek

BRUK-BET TERMALICA (4-2-3-1): Mucha – Fryc, Kupczak, Putivtsev, Słaby, Jovanovic, Piątek, Mikovic, Stefanik, Misak, Śpiączka.

Sędzia główny: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Opracował ŁP