Bez punktów. Niestety Wisła przegrała 2:3 w meczu 18. kolejki Lotto Ekstraklasy z Górnikiem Zabrze.

Relacja “na żywo” będzie prowadzona tutaj >>

W pierwszej połowie kibice oglądali wyrównane spotkanie. W pierwszym kwaransie nie obejrzeliśmy groźnych sytuacji. Goście próbowali szczęścia przede wszystkim uderzeniami z dystansu, ale na posterunku był Buchalik. Wiślacy starali się odgryzać, ale bez większego efektu.

Tymczasem w 21. minucie Wisła wyszła na prowadzenie. Po uderzeniu Sadloka zza pola karnego, bramkarza Górnika odbił piłkę, ale dopadł do niej Boguski i pewnym strzałem trafi do siatki. Dziesięć minut później mogło być 2:0, ale po szybkim kontrataku i prostopadłym podaniu Carlitosa w sytuacji sam na sam do siatki nie trafił Imaz.

Górnik największe zagrożenie stwarzał po stałych fragmentach gry. Po dośrodkowaniach z rzutu wolnego i rożnego niecelnie uderzał jednak Dani Suarez. Ostatecznie przed przerwą wynik nie uległ zmianie.

Sześć minut po przerwie, po strzale jednego z zawodników gości piłka trafiła w rękę Arsenicia. Po dłuższej chwili arbiter obejrzał sytuację na powtórce i podyktował rzut karny dla Górnika. Jedenastkę spokojnym strzałem wykorzystał Igor Angulo.

Niestety osiem minut później Górnik wyszedł na prowadzenie. Piłkę do bramki Wisły bezpośrednio z rzutu rożnego skierował Rafał Kurzawa. W 72. minucie trzeciego gola dla gości zdobył Szymon Żurkowski, który zaskoczył Buchalika płaskim strzałem zza pola karnego.

Kilka chwil później Wisła doznała osłabienia, bowiem z powodu drugiej żółtej kartki boisko musiał opuścić Głowacki. Biała Gwiazda nie zamierzała jednak rezygnowwać z walki. W 77. minucie kontaktowego gola precyzyjnym strzałem w długi róg z prawej strony pola karnego zdobył Carlitos.

W kolejnych minutach Górnik miał dwie bardzo dobre okazje do zdobycia czwartego gola. Najpierw jednak w sytuacji sam na sam z Buchalikiem spudłował Angulo, a kilka chwil później po kontrataku w poprzeczkę trafił Ambrosiewicz.

Wisła do końca meczu dążyła do zdobycia wyrównującego gola, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie. Trzy punkty trafiły na konto Górnika.

Wisła Kraków – Górnik Zabrze 2:3 (1:0)
1:0 Rafał Boguski 21 min
1:1 Igor Angulo (k.) 55 min
1:2 Rafał Ku 63 min
1:3 Szymon Żurkowski 72 min
2:3 Carlitos 77 min

żółte kartki: Głowacki, Basha, Arsenić, Sadlok, Wasilewski (Wisła), Mateuszek, Ledecky (Górnik)
czerwona kartka: Głowacki (73 min – druga żółta kartka)

Wisła: Michał Buchalik – Jakub Bartkowski, Arkadiusz Głowacki, Zoran Arsenić, Maciej Sadlok – Vullnet Basha (77 min – Marcin Wasilewski), Victor Perez – Rafał Boguski (69 min – Patryk Małecki), Kamil Wojtkowski (67 min – Paweł Brożek), Jesus Imaz – Carlitos

Górnik: Tomasz Loska – Adam Wolniewicz, Mateusz Wieteska, Dani Suarez, Michał Koj – Damian Kądzior (90 min – Erik Grendel), Szymon Matuszek, Szymon Żurkowski, Rafał Kurzawa – Łukasz Wolsztyński (70 min – Maciej Ambrosiewicz), Ivan Angulo (90+5 min – David Ledecky)