Tylko remisem zakończyły się sobotnie derby Krakowa. Wisła choć wyszła na prowadzenie już na samym początku meczu, nie zdołała zgarnąć kompletu punktów. Pojedynek zakończył się remisem 1:1.

Relacja „minuta po minucie” prowadzona była tutaj >>

Spotkanie nie mogło się rozpocząć lepiej dla Białej Gwiazdy. Wiślacy już w trzeciej minucie wyszli na prowadzenie. Kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Petar Brlek, nie dając żadnych szans bramkarzowi rywali.

W kolejnych minutach Wisła kontrolowała wydarzenia na boisku. Cracovia wymieniała więcej podań, ale niewiele z tego wynikało. Dopiero w 16. minucie po podaniu Wójcickiego przed szansą stanął Piątek, ale jego strzał świetnie wybronił Załuska.

Obraz gry w pierwszej połowie nie uległ zmianie. Wisła skutecznie broniła dostępu do własnej bramki, Cracovia nie potrafiła już poważniej zagrozić bramce gospodarzy. Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Sześć minut po przerwie Wisła była blisko zdobycia drugiego gola. Po bardzo dobrym podaniu Sadloka, do piłki dopadł zamykający akcję Głowacki, ale z kilku metrów główkował prosto w Sandomierskiego. To powinno był drugie trafienie gospodarzy.

W kolejnych minutach groźniejsza była Cracovia. W 66. minucie świetnie w bramce Wisły zachował się Załuska, który obronił uderzenie Jendriska w sytuacji sam na sam. Kilka minut później doszło do sporej szarpaniny między zawodnikami obu zespołów. Wydawało się, że czerwoną kartkę w tej sytuacji powinien obejrzeć Krzysztof Piątek, ale sędzia go oszczędził.

Kilka chwil później Piątek doprowadził do wyrównania, precyzyjnie uderzając w długi róg po złym wybiciu Jovicia. Ostatnie słowo w meczu mogło należeć do Wisły, a drugi raz na listę strzelców mógł się wpisać Brlek. W doliczonym czasie otrzymał dobre podanie od Małeckiego, ale jego strzał został zblokowany i futbolówka przeszła tuż obok słupka.

WISŁA KRAKÓW – CRACOVIA 1:1 (1:0)
1:0 Petar Brlek 3 min
1:1 Krzysztof Piątek 71 min

żółte kartki: Sadlok (Wisła), Steblecki, Brzyski, Piątek, Dąbrowski (Cracovia)

Wisła: Łukasz Załuska – Boban Jović (73 min – Jakub Bartosz), Arkadiusz Głowacki, Alan Uryga, Maciej Sadlok – Rafał Boguski, Krzysztof Mączyński, Denis Popović, Petar Brlek, Patryk Małecki – Paweł Brożek (80 min – Zdenek Ondrasek)

Cracovia: Grzegorz Sandomierski – Deleu, Piotr Polczak, Hubert Wołąkiewicz, Tomasz Brzyski – Jakub Wójcicki (60 min – Erik Jendrisek), Marcin Budziński, Miroslav Covilo, Sebastian Steblecki (56 min – Damian Dąbrowski), Mateusz Szczepaniak – Krzysztof Piątek (81 min – Mateusz Cetnarski).

sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)
widzów: 28907