Wisła Kraków w pełni zrehabilitowała się za ostatnią porażkę w Szczecinie. W sobotnim meczu 17. kolejki Lotto Ekstraklasy “Biała Gwiazda” efektownie 5:1 pokonała Arkę Gdynia. Kolejny hattrick w tym sezonie na swoje konto zapisał Rafał Boguski.

Relacja “minuta po minucie” była prowadzona tutaj >>

Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla gości, którzy już w piątej minucie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, do piłki w polu karnym doszedł Warcholak i strzałem głową zaskoczył Jałocha. Wisła w kolejnych minutach nie potrafiła odpowiedzieć. Tymczasem w 18. minucie Arka powinna prowadzić 2:0. Sytuacji sam na sam nie zdołał jednak wykorzystać Zjawiński. Był to jednocześnie punkt zwrotny tego meczu.

Po kilkunastu sekundach było już bowiem 1:1. Do wyrównania doprowadził Boguski, który pokonał Jałochę uderzeniem w długi róg, po tym jak piłka trafiła do niego po zablokowanym strzale Mączyńskiego. Od tego momentu wiślacy przejęli inicjatywę i dominowali na boisku. W 29. minucie drużyna prowadzona przez Radosława Sobolewskiego wyszła na prowadzenie. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Boguski, który tym razem trafił do siatki strzałem głową z bliskiej odległości po dośrodkowaniu Małeckiego.

W 38. minucie gospodarze prowadzili już 3:1. Swojego drugiego gola w tym sezonie zdobył Petar Brlek, który wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie Mączyńskiego z prawego skrzydła. Ostatecznie wynik nie uległ już przed przerwą.

W drugiej połowie Wisła potwierdziła swoją wyższość nad rywalem. Biała Gwiazda stwarzała sobie kolejne sytuacje i zdobywała kolejne gole. W 63. minucie hattricka skompletował Boguski, który precyzyjnym strzałem przy słupku wykończył swoją indywidualną akcję.

W 71. minucie było już 5:1! Swoje trafienie zanotował także Paweł Brożek, który strzałem z kilku metrów wykorzystał bardzo dobre dogranie Boguskiego. Do końca meczu Wisła kontrolowała wydarzenia na boisku i wynik już się nie zmienił.

Wisła Kraków – Arka Gdynia 5:1 (3:1)
0:1 Marcin Warcholak 5 min
1:1 Rafał Boguski 18 min
2:1 Rafał Boguski 29 min
3:1 Petar Brlek 38 min
4:1 Rafał Boguski 63 min
5:1 Paweł Brożek 71 min

żółte kartki: Sadlok (Wisła), Sobieraj (Arka)

Wisła: Łukasz Załuska – Boban Jović, Arkadiusz Głowacki, Alan Uryga, Maciej Sadlok (77 min – Adam Mójta) – Rafał Boguski (73 min – Jakub Bartosz), Krzysztof Mączyński, Denis Popović, Petar Brlek, Patryk Małecki – Paweł Brożek (80 min – Mateusz Zachara)

Arka: Konrad Jałocha – Damian Zbozień, Dawid Sołdecki, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak – Marcus Vinicius, Antoni Łukasiewicz, Yannick Kakoko (67 min – Mateusz Szwoch), Dominik Hofbauer, Adrian Błąd (59 min – Rashid Yussuff) – Dariusz Zjawiński (46 min – Rafał Siemaszko)