Podziałem punktów zakończył się ostatni niedzielny mecz w ramach 33. kolejki Lotto Ekstraklasy, w którym Wisła Kraków mierzyła się ze Śląskiem Wrocław. Podopieczni Macieja Stolarczyka wywalczyli zatem swój pierwszy punkt w rundzie finałowej rozgrywek.

W boju toczonym na stadionie im. Henryka Reymana obie drużyny marzyły o sięgnięciu po pełną pulą. Krakowianom co prawda spadek nie groził, ale ekipa z Grodu Kraka nie chciała dłużej trwać w marazmie, chcąc się w końcu przełamać. Zgoła odmiennie wygląda sytuacja WKS-u, którego sytuacja po porażce z Górnikiem Zabrze stała się dramatyczna.

Wynik meczu został otwarty bardzo szybko, bo już w 36. minucie na listę strzelców wpisał się Marcin Robak. 36-letni napastnik otrzymał podanie od Łukasza Brozia, po czym z bliskiej odległości pokonał Mateusza Lisa.

Radość z prowadzenia w szeregach „Wojskowych” nie trwała jednak długo. Po pięknej akcji wiślaków na listę strzelców wpisał się w 27. minucie Marko Kolar, więc na przerwę obie drużyny udały się z remisem 1:1. Asystę przy golu Chorwata zaliczył Paweł Brożek.

Tymczasem tuż po zmianie stron szczęście dopisał gospodarzom. Bliski zdobycia bramki dla Śląska był Robert Pich. Słowak oddał ładny strzał z rzutu wolnego, ale futbolówka trafiła w poprzeczkę, więc wynik nie uległ zmianie.

Mimo niepowodzenia z 49 minuty wrocławianie nie poddawali się, szukając kolejny sytuacji. Bliski wpisania się na listę strzelców był między innymi Krzysztof Mączyński, który dośrodkował za stałego fragmentu. Ostatecznie po tej próbie piłka minęła prawy słupek bramki Wisły.

Do końca zawodów wynik spotkania już się nie zmienił. Tym samym krakowianie po trzech z rzędu porażkach zaliczyli siódmy remis w sezonie. Z kolei ekipa Vitezslava Lavicki zaliczyła ósmy kompromis, który niewiele daje wrocławianom w perspektywie kolejnych spotkań.

Wisła Kraków – Śląsk Wrocław 1:1 (1:1)

0:1 Robak 7 min
1:1 Kolar 27 min