Stadion Miejski im. Henryka Reymana
fot. Radosław Bełzek

W ubiegłym tygodniu Wisła Kraków oficjalnie potwierdziła trzy przypadki zakażenia koronawirusem wśród pracowników i zawodników klubu. Na wtorek klub zaplanował przeprowadzenie kolejnych testów.

Już w ostatni czwartek serwis Goal.pl informował o pojawieniu się podejrzenia zakażenia koronawirusem wśród zawodników Wisły. Sprawa miała dotyczyć dwóch piłkarzy, którzy wykazywali objawy typowe dla przeziębienia. Przeprowadzone testy w ich przypadku dały wyniki negatywne.

Testy zostały również przeprowadzone u pozostałych zawodników, a także pracowników pionnu administracyjnego. W piątek klub oficjalnie poinformował o ich wynikach. Trzy z nich były pozytywne i dotyczyły dwóch osób z pionu administracyjnego oraz jednego zawodnika pierwszej drużyny. Wszyscy zostali odizolowani i przechodzą obowiązkową kwarantannę.

Tego samego dnia drużyna wyjechała do Zabrza, gdzie wieczorem rozegrała ligowe spotkanie z Górnikiem. W kadrze zespołu zabrakło między innymi Dawida Szota, Aleksandra Buksy i Jakuba Błaszczykowskiego. Wcześniej Ekstraklasa SA poinformowała, że nie ma żadnych przesłanek do odwołania meczu. Rozegrania spotkania nie zablokował również Sanepid.

Testy we wszystkich klubach Ekstraklasy

W weekend Ekstraklasa SA, także z uwagi na bardzo dużą ilość potwierdzonych zakażeń koronawirusem w zespole Pogoni Szczecin, zarządziła przeprowadzenie testów we wszystkich zespołach jeszcze przed przerwą na mecze reprezentacji. Badania zostały zaplanowane na koniec obecnego tygodnia.

Przedstawiciele Wisły chcą jednak “dmuchać na zimne” i przeprowadzenie testów zaplanowali już na wtorek 29 września. Badania przejdą wszyscy zawodnicy, członkowie sztabu medycznego oraz pracownicy klubu, którzy mają kontakt z drużyną. Ich wyniki powinny być znane najpóźniej w środę.

Wisłę przed przerwą na spotkania reprezentacji czeka jeszcze jedno ligowe spotkanie. W najbliższą niedzielę, o godzinie 12:30, podopieczni Artura Skowronka zmierzą się u siebie z Wisłą Płock.