W sobotę Wisłę czeka trzecie ligowe spotkanie w tym sezonie. Tym razem rywalem podopiecznych Kiko Ramireza będzie wiceliderująca w tabeli Jagiellonia Białystok. Bez wątpienia “Białą Gwiazdę” czeka bardzo trudna przeprawa.

Wiślacy rywalizację pod wodzą Kiko Ramireza rozpoczęli do zdobycia trzech punktów w konfrontacji z Koroną Kielce. Przed dwoma tygodniami Wisła wygrała przed własną publicznością 2:0. W zupełnie odmiennych nastrojach piłkarze “Białej Gwiazdy” schodzili do szatni przed tygodniem, kiedy w wyjazdowym spotkaniu przegrali 0:1 z wrocławskim Śląskim. Porażka boli tym bardziej, że z przebiegu spotkania Wisła była lepszym zespołem i na pewno nie zasłużyła na porażkę.

Teraz naszą drużynę czeka trudna konfrontacja z Jagiellonią, która obecnie zajmuje drugie miejsce w tabeli z jednym punktem straty do prowadzącej Lechii Gdańsk. Podopieczni Michała Probierza rywalizację w tym roku rozpoczęli od wysokiej porażki 0:3 właśnie z lechistami. Przed tygodniem “Jaga” nie pozostawiła już jednak żadnych złudzeń Górnikowi Łęczna, gromiąc go u siebie 5:0.

FORUM: Rozmawiaj o meczu na naszym forum >>

W sobotni wieczór Wisła będzie chciała potwierdzić dobrą dyspozycję u siebie. Obecnie nasza drużyna ma na swoim koncie osiem kolejnych spotkań u siebie bez porażki. W tym czasie odniosła sześć zwycięstw i zanotowała dwa remisy. O punkty łatwo jednak nie będzie, bowiem w Krakowie pojawi się najlepiej aktualnie grający zespół na wyjazdach. Jagiellonia z jedenastu dotychczasowych spotkań na boiskach rywali wygrała siedem i doznała tylko dwóch porażek.

W jesiennej konfrontacji obu zespołów lepsza okazała się Jagiellonia, która u siebie wygrała 2:1. Ostatnie dwa mecze w Krakowie zakończyły się jednak wygranymi Wisły (5:1 i 1:0).

W zespole Wisły w sobotni wieczór na pewno nie zobaczymy Denisa Popovicia, który przeniósł się do rosyjskiego Orenburga. Trener Kiko Ramirez pytany o możliwe zmiany w wyjściowej jedenastce w porównaniu do ostatniego meczu ze Śląskiem, przyznał że możliwe są niespodzianki.

20:30 Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok

sędzia: Szymon Marciniak (Płock)