Wisła Kraków pokonała w meczu 35. kolejki Lotto Ekstraklasy kielecką Koronę 1:0. Dla drużyny ze stolicy Małopolski była to ósma wiktoria ligowa w roli gospodarza w trakcie trwającego sezonu. Czasu na radość nie ma jednak dużo, bo już w poniedziałek wiślacy zagrają w delegacji z Arką Gdynia.

Podopieczni Macieja Stolarczyka po pokonaniu przed tygodniem zabrzańskiego Górnika zamierzali w piątkowy wieczór zrobić kolejny krok w kierunku wygrania grupy spadkowej. Na drodze wiślaków stanęli kielczanie, mający podobny cel. Taki stan rzeczy sprawiał, że zawody na stadionie im. Henryka Reymana zapowiadały się bardzo ciekawie.

Mizeria w pierwszej połowie

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji toczonej na stadionie przy ulicy Reymonta nie działo się zbyt wiele. Mecz mogli dobrze zacząć zawodnicy gości, gdy w piątej minucie spotkania na listę strzelców próbował się wpisać Wato Arweladze. Na szczęście dla kibiców krakowian próba ta zakończyła się ostemplowaniem poprzeczki przez gruzińskiego zawodnika.

Tuż przed przerwą ekipa z Kielc jeszcze raz zagroziła bramce Mateusza Lisa. Tym razem w roli głównej wystąpił Marquez, ale na szczęście dla golkipera Wisły ten strzał był niecelny, więc na przerwę obie drużyny udały się z bezbramkowym remisem, z którego z pewnością żadna z ekip nie była zadowolona.

Nieudany lot Sokoła

Po zmianie stron worek z bramkami rozwiązał Marko Kolar, wykorzystując rzut karny wywalczony przez Lukasa Klemenza. Napastnik krakowian oddał strzał w prawy róg, notując swoje dziesiąte trafienie w sezonie. Tym samym Wisła była już bardzo blisko zapewnienia sobie dziewiątego miejsca w tabeli ligowej.

Tymczasem w 82. minucie do sporego wysiłku został zmuszony Lis, co było następstwem uderzenia Jakuba Żubrowskiego. Młody bramkarz wiślaków nie dał się jednak zaskoczyć, więc 14. zwycięstwo w sezonie w wykonaniu ekipy z Grodu Kraka. Odnotujmy też, że krakowianie są już od trzech meczów bez porażki.

Wisła Kraków – Korona Kielce 1:0 (0:0)

1:0 Kolar 58 min (k.)