W sobotni wieczór Wisła Kraków uda się do Kielc, gdzie zmierzy się z zespołem Korony. Po zremisowanym w kuriozalnych okolicznościach meczu z Termalicą Wiślacy będą chcieli wygrać z niepokonaną od pięciu spotkań drużyną gospodarzy.

Na żywo: Tutaj będziemy prowadzić relację “minuta po minucie” >>

W Kielcach z powodu nadmiaru żółtych kartek nie zagra Denis Popović oraz Patryk Małecki. Trener Dariusz Wdowczyk ma już określoną jedenastkę, której nie chciał odkryć przed dziennikarzami. Być może w miejsce Popovicia wskoczy Alan Uryga – dotychczas konsekwentnie pomijany przez Wdowczyka. Drugą opcją jest Krzysztof Mączyński, który z Niecieczą zanotował pierwsze minuty po kontuzji. Pytanie tylko czy „Mąka” jest już gotowy na to, by wybiec w pierwszej jedenastce. Za „Małego” zagrać może natomiast strzelający bramki w rezerwach Witalij Bałaszow.

Rozmawiaj o meczu z Koroną na naszym forum! >>

Wiślacy grają o podtrzymanie serii bez porażki ale także o to, by już spokojnie zapewnić sobie utrzymanie w lidze. Piłkarze mają w głowie sposób, w jaki stracili bramkę w meczu z Termalicą i jest im z tego powodu wstyd. Wygrana na nieprzyjaznym kieleckim terenie byłaby z pewnością dobrą formą rehabilitacji.

Korona Kielce podobnie jak Wisła jest raczej pewna utrzymania. Piłkarze trenera Marcina Brosza co prawda nie przegrali od pięciu spotkań, ale trzy ostatnie gry kończyły się remisami. Mecz z Wisłą dla Kielczan to najważniejsze spotkania w sezonie i wszyscy oczekują zwycięstwa.

Dariusz Wdowczyk: Jedziemy po zwycięstwo >>

Najgroźniejszą bronią Korony są stałe fragmenty gry oraz Airam Cabrera, który dobrze radzi sobie w fizycznych starciach z obrońcami, czego efektem są liczne bramki zdobyte przez Hiszpana. Korona oprócz pauzującego za czerwoną kartkę Diawa wystąpi w optymalnym składzie.

Wisła przyjeżdża do Kielc jako lider grupy walczącej o utrzymanie. Korona ma trzy punkty straty do „Białej Gwiazdy” i będzie chciała zrównać się z nią w tabeli. Wisła podobnie jak gospodarze: celuje tylko i wyłącznie w komplet punktów. To zwiastuje nam dobry mecz i na taki z niecierpliwością czekamy!