Już w sobotę piłkarzy Wisły czeka pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy. Podopieczni Artura Skowronka rywalizację o utrzymanie rozpoczną na własnym stadionie meczem z Jagiellonią Białystok. Na jaką wyjściową jedenastkę postawi trener “Białej Gwiazdy”?

Wisła była dość aktywna zimą w kwestii transferów. Analizując transfery do z i klubu można stwierdzić, że Biała Gwiazda znacząco wzmocniła swoją kadrę. Z zespołem pożegnali się tylko zawodnicy, którzy nie dawali zbyt mu zbyt wiele – Jakub Bartosz, Marcin Grabowski, Emmanuel Kumah i Przemysław Zdybowicz.

Do Wisły w wyniku starań władz klubu trafiło aż sześciu nowych zawodników. Defensywę mają wzmocnić Hebert i Mateusz Hołownia, drugą linię Nikola Kuveljić i Gieorgij Żukow, natomiast ofensywę Lubomir Tupta i Alon Turgeman. Ilu z nich wybiegnie w sobotę w podstawowej jedenastce? Na chwilę obecną trudno jednak powiedzieć jakich wyborów dokona szkoleniowiec.

Nic nie wskazuje natomiast na to, aby trener Artur Skowronek zdecydował się na zmianę ustawienia. Biała Gwiazda wiosną nadal powinna występować w formacji 4-2-3-1. Kto ma największe szanse na grę w podstawowym składzie? Postanowiliśmy przeanalizować poszczególne pozycje.

Przeczytał cały artykuł w serwisie goal.pl >>