Stadion Miejski im. Henryka Reymana
fot. Radosław Bełzek

Vullnet Basha jest kolejnym zawodnikiem, który wzmocnił Wisłę Kraków. 27-letni pomocnik podpisał z “Białą Gwiazdą” roczny kontrakt z opcją jego przedłużenia.

Nowy nabytek Wisły jest defensywnym pomocnikiem. W naszym zespole ma wypełnić lukę powstałą po odejściu Krzysztofa Mączyńskiego.

Basha urodził się 11 lipca 1990 roku w szwajcarskiej Lozannie. Właśnie w Szwajcarii spędził dużą część swojej kariery, reprezentując barwy między innymi takich klubów jak Lausanne-Sport, Grasshoppers Zurych Neuchatel Xamax i FC Sion. W tamtejszej ekstraklasie rozegrał 81 spotkań.

Latem 2014 roku przeniósł się do Hiszpanii. W pierwszym sezonie występował na zasadzie wypożyczenia w Realu Saragossa. W kolejnych sezonach był także zawodnikiem Ponferradiny i UCAM Murcia. Na zapleczu hiszpańskiej ekstraklasy rozegrał 69 spotkań, zdobywając sześć bramek.

Na swoim koncie ma występy w młodzieżowych reprezentacjach Szwajcarii. W wieku seniorskim zdecydował się na reprezentowanie Albanii. Dotychczas rozegrał w jej barwach jedno spotkanie.

Do Wisły przenosi się na zasadzie wolnego transferu.