W piątkowym spotkaniu z Lechem Poznań szansę występu od pierwszej minuty może otrzymać Victor Perez. W czwartek Hiszpan wziął udział w przedmeczowej konferencji prasowej.

– Jeśli będę miał okazję to jestem przygotowany na to, aby dać wszystko co najlepsze drużynie. To takie mecze, które zawodnicy lubią rozgrywać, przeciwko silnym zespołom i dużą publicznością. Przy takich okazjach można naprawdę pokazać jaki prezentuje się poziom – mówił Perez.

– Futbol to nie tylko ostatnie podania, czy strzelanie bramek. To także praca w innych częściach boiska. Jeżeli mogę pomóc w jakikolwiek sposób to to robię, na przykład rozgrywając piłkę w środku boiska. Pomagam drużynie, tam gdzie mogę – kontynuował.

Pytany o jego obecne przygotowania i formę odpowiedział: – Procentowo nie chciałbym tego określać. Myślę, że jestem już przygotowany. Zaaklimatyzowałem się już, trenuję kilka tygodni, zdołałem poznać sposób pracy trenera. Jestem w dobrym momencie, aby zacząć regularnie grać.

– Na pewno jest to wymagająca liga. Poziom zespołów jest wyrównany. Nie ma dużej przepaści między drużynami z czołówki, a zespołami ze środka, czy tymi niżej sklasyfikowanymi w tabeli. Nie ma tutaj łatwych meczów. Trzeba walczyć z każdym – mówił hiszpański pomocnik.

– Na pewno jest inna atmosfera. Bardzo mi się tutaj podoba, jeżeli chodzi o ten aspekt. Czekałem na to, aby poczuć tę atmosferę – dodał Perez.