W środę doszło do podpisania przez Wisłę umowy z Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie w sprawie udostępnienia stadionu przy ulicy Reymonta.

Umowa obowiązuje na trzy najbliższe “domowe” spotkania Wisły w Ekstraklasie: 21 lipca z Arką Gdynia, 27 lipca z Miedzią Legnica i 10 sierpnia z Wisłą Płock.

Za wynajęcie stadionu na każde z wymienionych spotkań Wisła będzie musiała zapłacić 123 tysiące złotych (kwota ta jest niższa niż ta o której informowano w ubiegłym tygodniu). Wpłata musi zostać wniesiona najpóźniej 48 godzin przez meczem. Jednocześnie poinformowano, że pierwsza wpłata trafiła już na konto ZIS.

Tym samym nic nie stoi już na przeszkodzie, aby sobotnie spotkanie z Arką rozegrane zostało na stadionie przy ulicy Reymonta.

Wcześniej osiągnięto porozumienie w sprawie spłaty zaległości w wysokości 4 milionów 600 tysięcy złotych. Ma to umożliwić porozumienie z Ekstraklasą SA, z którą Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu podpisał umowę cesji wierzytelności Wisły Kraków SA. Pieniądze będą pochodziły że środków, które w normalnej sytuacji byłyby przekazywane na konto Białej Gwiazdy.

Akcja #ReymonTTa22 – dołącz!

Cały czas trwa akcja kibiców #ReymonTTa22, która ma celu zebranie funduszy na opłaty za wynajem stadionu. Jak można dołączyć do akcji? Aktualnie poprzez zakupienie za pośrednictwem oficjalnego sklepu internetowego Wisły lub w stacjonarnych sklepie Wiślacki Świat okolicznościowego plakatu-cegiełki. Plakaty są dostępne w dwóch wersjach: standardowej za 100 zł oraz ekskluzywnej za 200 zł (z podpisem jednej z wiślackich legend). Plakaty można zakupić tutaj.