Презентація тренера Казімежа Москаля позаду

Казімєж Москаль знову зайняв місце на тренерській лаві краківської Вісли.

Zdjęcie: Za nami prezentacja trenera Kazimierza Moskala

Казімеж Москаль знову обійняв місце головного тренера «Вісли» (Краків). Після дев'яти років роботи тренер повернувся до команди R22 і, починаючи з сезону 2024/2025, керуватиме командою в Лізі FORTUNA 1 та європейських змаганнях.

«Я завжди відчував, як моє серце б’ється швидше, незалежно від того, яку роль я виконував у «Ремонті 22». Сьогоднішній день не виняток. Це місце, де я хотів бути з дитинства. Життя футболіста та тренера таке, що іноді нас кидає по країні чи світу, і треба навчитися з цим жити. Я радий, що повертаюся туди, де мені найближче», – розпочав тренер Казімеж Москаль. «Я швидко прийняв рішення; ми порозумілися після першої зустрічі. Далі все зводилося до формальностей. Тиск є скрізь, але є місця, куди повертаєшся з шаленим серцем. Тоді відчуваєш набагато більше відповідальності. Той факт, що я був тут тренером, а раніше гравцем, певним чином допомагає. Я ще не такий старий, щоб нинішні гравці не пам’ятали, що я грав у футбол на певному рівні. Тоді легше достукатися до гравців, бо вони знають, що з ними розмовляє хтось, хто знає, як це. Однак у футболі головне – результат і те, чого ти можеш досягти, а не те, чого ти колись досяг. Я хочу, щоб команда добре виступила у спортивному плані в наступному сезоні», – сказав він.

У вівторок Казімеж Москаль зустрівся зі своїм попередником Альбертом Руде, обмінявшись кількома словами з іспанцем: «Це нормально. Я дуже відкрита людина, хоча іноді можу справити інше враження. Тренер Альберт Руде був у клубі, коли я був там, тому ми обмінялися кількома словами у присутності президента. Однак я ніколи не питав свого попередника, що він думає, які недоліки. Я тут тренер, і я маю робити власні висновки».

Коли його запитали про його оцінку гри «Вісли» та ті аспекти, які потребують покращення, він відповів: «Я не дивився всі матчі, але те, що впало мені в око, це дві різні команди. «Вісла» була іншою командою в лізі та іншою в Кубку Польщі. Перша ліга унікальна. Потрібно зіграти 34 матчі, і серії перемог важливі. Якщо у вас є одна довга або кілька коротких, це відображається на ваших результатах у таблиці. Якщо я маю сказати, як я хочу грати, я буду просувати свою філософію гри, щоб «Вісла» була командою, яка хоче грати у футбол. У кожного свої ідеї. Я довго і наполегливо думав про те, яка ідея була б найкращою. Ми знаємо, де знаходиться «Вісла». Якщо хтось думає, що після перемоги в Кубку Польщі, що, безсумнівно, було великим успіхом, у нас є команда, готова до Першої ліги, він помиляється. Моя роль полягає в тому, щоб забезпечити прогрес команди. Ми знаємо, що часу на підготовку дуже мало, але нам доводиться з цим боротися», – додав він.
Команда R22 зіткнулася з перебудовою, яка розпочалася після завершення попереднього сезону. «Ми обговорювали це. Ми визначили імена, але ми всі повинні усвідомлювати, що між моментом розгляду гравця та завершенням угоди минає час, і ці переговори можуть зірватися, і це не обов'язково наша вина. Ці гравці повинні мати значний потенціал як футболісти. Вони також повинні мати добру фізичну підготовку. Я хочу, щоб вони були розумними футболістами. Я хочу, щоб ця команда мала характер і здатність жертвувати. У футболі іноді доводиться йти на жертви. Я говорю не лише про жертви на полі, але й про те, як гравець поводиться. Чи зосереджується він на відновленні, чи на достатньому сні. Якщо у нас будуть такі гравці, я переконаний, що ми створимо команду. Я не кажу, що це станеться миттєво, бо ми знаємо ситуацію, в якій ми знаходимося, але ми будемо прагнути до цього», – зазначив він.

Захист краківської команди – один із елементів, на якому тренерський штаб «Білої Зірки» має зосередитися. «Я завжди вважав, що команда повинна грати привабливо, але команда також будується навколо захисту, і нападник має бути першим захисником. Не можу уявити, щоб хтось не був на 100% відданий захисту. Іноді бувають ситуації, коли захист неможливий. Я пам’ятаю матч під керівництвом тренера Петреску проти «Корони». Ми вели 1:0, і на останній хвилині у нас був кутовий удар. Жан Пауліста його виконав. У штрафному майданчику був лише Бранко Радованович і близько восьми захисників, проте Пауліста так точно навіснув, що ми забили. Немає іншого шляху, окрім як працювати над покращенням нашого захисту. Моя пропозиція – усім намагатися захищатися, а всім атакувати», – запропонував він.

Було також особисте запитання щодо Дані Раміреса з ŁKS, з яким Казімеж Москаль мав можливість працювати. Чи є шанс привести його до Вавеля? «Я дуже ціную Дані Раміреса; я дав йому шанс заявити про себе в Польщі. Однак, я не думаю, що він хоче грати на такому рівні. Крім того, я чув, що ŁKS докладе зусиль, щоб утримати його», – коротко відповів він. Щодо того, чи побачить Вісла більш збалансований національний склад, він відповів: «Я хотів би мати шість чи сім поляків у стартовому складі, але ми ще не знаємо, хто буде в роздягальні».

Ключовим гравцем «Вісли» минулого сезону був Анхель Родадо, якого вони хочуть залишити в R22. «Звичайно, такі гравці, як Родадо, які мають значний вплив на команду, є бажаною перспективою на футбольному ринку. Ми також повинні усвідомлювати, що гравець хоче грати на найвищому можливому рівні. Ми хочемо утримувати таких гравців, але іноді бажання просунутися на вищий рівень або влада грошей є більшою. Однак ми зробимо все можливе, щоб Анхель залишився з нами», – запевнив він.

Яким буде тренерський штаб Москаля? «У мене була можливість зустрітися з деякими членами штабу, і в понеділок я зустрінуся з більшою кількістю. Революції не буде. У мене є свої ідеї, але переговори найближчими днями покажуть, чи можна їх втілити. Думаю, я матиму більше впливу на те, що ми робимо, ніж на мене впливатиме те, що вони робили раніше. Звичайно, в кожному клубі має бути наступність. Однак сенс полягає в тому, щоб вибрати найкращі речі та втілити власні ідеї», – розкрив він.

Шість місяців тому краківський клуб зробив акцент на розробці даних, що також допомагає з відбором гравців та іншими аспектами, пов'язаними з футболом. «Коли справа доходить до даних, я б не перебільшував, бо іноді вони можуть перевантажувати розум людей. Я говорю про гравців. Ці речі необхідні, але їх потрібно використовувати з розумом. Мене іноді дратують коментарі на кшталт: «Це перша чверть години, а команда не забивала в цьому відрізку вже кілька ігор. Для мене важливий кінцевий результат. Ви можете базувати свої рішення на статистиці, але більше на тій, яка має прямий вплив на гру. Наприклад, скільки пробіжок зробив гравець, скільки спринтів тощо»», – проаналізував він.

Команду «Білої Зірки» чекає багато матчів у липні, коли вони змагатимуться в лізі та європейських змаганнях. На запитання, чи хвилюється він через травми, він відповів: «Немає сенсу сміятися. Це та проблема, про яку я згадував на початку. Ми починаємо підготовку 17 червня, 20 червня ми їдемо на тренувальний збір до Воли Хожеловської, і ми будемо швидко готуватися до першого матчу. Важко передбачити, як все пройде. Це велике випробування. Липень буде вимогливим. Я не хочу закликати до ста днів відпочинку, але ми повинні усвідомлювати, що це буде важко. Ми повинні контролювати це, ми повинні щось робити, щоб уникнути травм від перенапруження. Якщо є механічні травми, ми не маємо над ними контролю. Якщо є м’язові травми, нам доведеться бити себе в груди».

Гравців, які повертаються з оренди, розглядатиме тренерський штаб, який оцінить їхню придатність. «Це гравці, які є нашими гравцями. Мені потрібно стежити за ними. Я не очікую, що прибуде багато гравців. Я хочу побудувати команду, але це не означає, що в червні прибуде ціла вантажівка гравців. Ми зі спортивним відділом вирішили, що краще залучити менше гравців, але з вищою якістю. Якість тут є пріоритетом», – наголосив він. «Мені потрібно мати останнє слово, але ми хочемо створити систему, де кілька людей працюють разом. Сила мого голосу буде важливою, але це не означає, що я маю торпедувати все, що говорять інші. Кожен повинен взяти на себе відповідальність і мати можливість висловити свою думку. Відповідальність буде лежати на персоналі, на людях, відповідальних за спортивний відділ», – додав він.

«Наше головне завдання — підготуватися до наступного матчу. Я злюся, коли товариські матчі складаються не так, як мені хотілося б. Є різні теорії. Дехто каже, що якщо товариські матчі пройдуть не дуже добре, то ми добре виступимо в лізі. Інші думають інакше. Я хочу, щоб команда була готова до кожного наступного матчу», — пояснив він.


Ярослав Крулевський також прокоментував зміни на тренерській лаві запасних «Вісли». «Я думаю, що якщо ми говоримо про Бженчека, Соболевського чи Руде, то так, це патологічно у польському футболі, що ми, президенти, громадськість, вболівальники, звикли до частих змін. Чинити такий тиск протягом сезону просто скандально. Це моя думка. Я не думаю, що в моїх сьогоднішніх словах є щось неймовірне. Будь ласка, пам’ятайте, що я завжди підтримував тренерів, які тут працювали. Вони теж люди. Якщо вони відчувають тиск, вони думають про благо клубу, а не про власне его. Якби Радослав Соболевський не пішов у відставку, він, мабуть, досі був би тренером «Вісли». Те саме було б і з тренером Руде. Тренер, який зараз сидить поруч зі мною, не лише гравець «Вісли», але, перш за все, компетентна людина, і отримає час у «Віглі». Поки він хоче бути тут тренером, я буду прагнути його тут утримати. Однак я також не змушую тренерів залишатися тут. Я даю їм повну свободу дій. Так сталося з тренером Соболевським і тренером... Грубо. От і все... — оголосив президент. — Ми досягли домовленості. Тренер працюватиме тут наступні два роки. Знаючи мою стабільність, ми зробимо все можливе, щоб він був тренером протягом цих двох років. План полягає в тому, щоб зробити «Віслу» сильнішою зі спортивної точки зору. Мета тренера — розвивати команду в спортивному плані», — додав він.

«Вже взимку президент «Вісли» зв’язався з Казімежем Москалем, але тоді було обрано інше рішення. Я завжди розмовляю з тренерами, які могли б бути хорошим варіантом для «Вісли». Взимку серед них був нинішній тренер, а також тренери Папшун і Скоржа. Тоді ми визначилися з тренером, який, на мою думку, мав побудувати бачення команди щодо того, що відбуватиметься у «Віглі». Нинішній тренер також пройшов перевірку наших систем, і якби він не був «зеленим», його б зараз тут не було. У футболі можна сказати, що потрібно лише прибрати один елемент, і все було б інакше. Але так не працює. Не можна узагальнювати. Приймаючи будь-яке рішення, в контексті тренера, ми говоримо про бачення. Бачення можуть бути різними. У контексті «Вісли» Краків, яка хоче грати атакуюче, всі хочуть, щоб вони повернулися до вищої ліги. Минулого сезону нам вдалося зробити багато хорошого, але ми не досягли найважливішого: підвищення». У контексті того, що сказав тренер, у нас була довга розмова. Тренер отримає час, у нього буде свобода вибору. Це дуже важливо для мене», – продовжив він.

Які пріоритети клубу щодо команди R22 найближчим часом, і чи буде заповнена посада спортивного директора? «Ключовими для нас будуть змагання ліги. Ми ставимося до того, що можемо побудувати в Кубку Польщі та європейських змаганнях, як до бонусу. У випадку зі спортивним директором ми будемо уважно стежити за тим, хто може бути таким директором. Можливо, така людина з'явиться найближчим часом. Є різні моделі. Я вважаю, що наш клуб повинен мати спортивного директора. Однак ми не будемо все кидати, щоб швидко найняти таку людину. Тренер вже повідомив наш спортивний відділ, на що їм слід звертати увагу та які профілі вони повинні шукати. У тренера дуже чітке бачення. Ми зосередимося на гравцях, які забезпечать нам якість з першого дня», – оголосив він.

Тренер підтвердив, наскільки важливим є Анхель Родадо для команди «Вісли», майбутнє якої в Кракові досі невизначене. «Перш за все, я ціную те, що Анхель зробив для «Вісли» на багатьох рівнях. Я провів багато годин, розмовляючи з агентом Анхеля. Ми розглянемо пропозиції. Спокійно почекаємо та приймемо правильні рішення. Будь ласка, пам’ятайте, що у нас також є інші гравці, такі як Марк Карбо, Джозеф Коллі та Кацпер Дуда. Пропозиції можуть надійти будь-кому з них, як і іншим», – пояснив він. «Бартош Ярох та Ігор Ласицький підписали контракти. Камілу Броді та Бартошу Талару запропонують нові контракти», – розповів він.

Олів'є Сукєнніцький зі Сталь Стальова Воля — один із тих гравців, які могли б приєднатися до Вісли Краків. «Вже деякий час ми інтенсивно розробляємо процеси для гравців, які хочуть приєднатися до Вісли. Ми виконали багато роботи, зокрема скаутську. Майже до самого кінця не було зрозуміло, в якій лізі ми гратимемо, що було важливо, коли розглядалися питання підписання окремих гравців. Олів'є Сукєнніцький знаходиться в зоні наших інтересів, і це випливає з роботи, яку ми виконали. Він один із гравців, у яких ми хочемо інвестувати», — сказав він.

Поділитися