Москаль: Впевненість потрібно будувати з перших хвилин
Ми повертаємося до R22 з матчем #WISRCH.
Повертаємося до R22 з матчем #WISRCH. У понеділок увечері "Біла Зірка" зіграє 4-й тур, перед яким тренер Казімеж Москаль зустрівся з журналістами на прес-конференції.
Стан здоров'я команди не змінився. Тренер не може використовувати:
- Ігор Ласіцький, Хесус Альфаро, Ігор Сапала, Давід Шот, Бартош Талар, Еніс Фазлагіч, Кацпер Дуда, Якуб Степак і Джозеф Коллі.
У Вісли Краків останнім часом виникають проблеми в обороні. Як тренер планує покращити цей аспект? «Дивлячись на останні матчі – особливо коли ми пропускали голи – можна зробити такі висновки. Однак, дивлячись також на медичний звіт, наші можливості дуже обмежені. Ігор Ласицький почав тренуватися з командою, але провів лише два тренування. Ми сподіваємося, що його недуги позаду, і що він незабаром зможе поборотися за місце в складі на матч. Або навіть поборотися за місце в стартовому складі. Наразі у нас немає великих можливостей у цій схемі. Що ми можемо зробити? Зосередитися на тому, що я вже згадував, на завданнях, які ми маємо виконати. Тому що голи, які ми пропустили, були результатом простих помилок. Дуже чітка поведінка, яка мала б спрацювати в цих ситуаціях, не спрацювала, і тому ми пропустили голи. Звичайно, нам усім потрібна, і я думаю тут про команду, більше впевненості. Цю впевненість потрібно будувати з перших хвилин кожного матчу. Я думаю, що ми повинні зосередитися на цьому, щоб виходити на матч добре підготовленими. З впевненістю, і нарощувати цю впевненість з кожною хвилиною», – почав тренер Москаль.
У Трнаві Каміл Брода відповідав за ворота «Вісли». Чи буде він цього разу у стартовому складі? «Каміл отримав свій шанс, тому що, як я вже казав після матчу, він добре працював і добре виглядав. Він також добре зіграв у тому матчі, особливо в першому таймі. Однак сьогодні у нас ще є тренування, і після цього ми приймемо рішення щодо складу воротарів, а також окремих позицій у полі», – додав він.
Фредеріко Дуарте, який нещодавно приєднався до «Вісли», також потрібно попрацювати над своєю фізичною формою. Чи призведе гра в матчах до кращої фізичної форми? «Я думаю, що це стосується більшої кількості гравців. Це єдиний спосіб, яким ми можемо покращити їхню фізичну форму, тому що зараз немає часу на регулярні тренування. Ми це усвідомлюємо. Я теж про це згадував. Ми не хочемо тут шахраювати; вони приєдналися до нас пізніше. З самого початку було очевидно, що Тамаш був у трохи кращій фізичній формі. У Фредеріко більші проблеми, і нам просто потрібно чекати. Завдяки тренуванням, якими б вони не були, але також завдяки часу, проведеному на полі, ми сподіваємося, що цей час скоротиться, щоб він був в оптимальній формі», – сказав він.
Давіда Олеярку не включили до заявки на матч #SPAWIS. Коли тренера запитали, чи програє він змагання, він відповів: «Наразі так все виглядає. Я знаю, що кожен гравець сподівається, що йому довірятимуть, дадуть шанс, але у нас у складі є гравці, яким за двадцять, і тренування показують, хто на якому рівні. У нас є конкуренція на фланзі, і на цій позиції номер 10, тому що ми іноді грали проти Лукаша Зволінського та Родадо, тому він насправді програє змагання на даний момент, і звідси випливає моє рішення. Побачимо, що буде далі, тому що в житті іноді трапляються різні речі, і я не хочу робити попередніх висновків».
Команда Хожува значно змінилася між сезонами. Як тренер оцінює "синіх"? "Дійсно, Рух, що стосується складу, переживає серйозну перебудову. Я думаю, що так, як і ми. Єдине, що залишилося, це тренер. Він той самий. Я вважаю, що його уявлення про гру Руха не змінилося, але все це потребує часу. Тому важко остаточно оцінити чиюсь поточну форму після трьох турів. Цей склад точно дуже змінився і йому потрібен час, щоб працювати разом", - продовжив він.
Очікується, що на R22 буде висока відвідуваність, подібна до міжнародних матчів. Чи почуваються гравці краще перед такою великою глядацькою аудиторією, наприклад, за обставин матчу в Прушкуві? «Я думаю, що так. Гра вдома перед великою глядацькою аудиторією має бути для нас перевагою. Зрозуміло, що ми незадоволені двома попередніми матчами в першій лізі. Я вважаю, що ми повинні були виграти хоча б один з них. Але в такі складні моменти допомога та підтримка вболівальників дуже потрібні. Я вважаю, що це буде нашою перевагою. Важко уявити, як ми відчуємо тиск з боку наших власних уболівальників, які прийдуть подивитися на нас», – зазначив він.
Часті матчі не дають тренеру багато часу для підготовки до них. «Насправді немає часу на відпочинок чи тренування, бо в такому типі гри також є поїздки, і треба робити все можливе, щоб використати трохи того, а трохи того. Ми трохи попрацювали вчора. Сьогодні у нас розминка, де ми також захочемо щось зробити. Це, мабуть, не буде типова розминка, як у тижневому мікроциклі, але гаразд. Нам доведеться з цим звикнути, бо так буде ще деякий час», – оголосив він.
У матчі проти «Спартака» також бракувало атакувальної сили. Чи є ефективність також проблемою для тренерського штабу R22? «Найбільше шкода, що це була друга гра поспіль, де ми забили першими і не змогли скористатися можливістю забити другий гол і спокійно зіграти матч. Такі можливості, безумовно, були, і ми могли це зробити як у Прушкуві, так і в Трнаві. Звичайно, навіть гол 2:0 не гарантує успіху, але я думаю, що це значно полегшує гру. Цю впевненість, про яку ми говоримо, можна побудувати таким чином», – проаналізував він.
Останній матч «Вісли» з повним складом відбувся у травні. Що можна зробити, щоб уникнути повторної гри в меншості? «Мої слова були такими ж, як і на прес-конференції після того матчу. Це відповідальність, яку кожен має взяти на себе. Ці червоні картки приходять і йдуть. В цьому останньому випадку це була безглузда картка. Однак я не хочу продовжувати піднімати цю тему, щоб вона не піднімалася знову. Сподіваюся, ця серія закінчиться, і ми зіграємо всі 90 хвилин у форматі одинадцять на одинадцять у лізі», – сказав він.
ЗМІ повідомляли, що Марсело має повернутися до «Вавель». Як тренер згадує час, проведений із захисником? «Я працював з Марсело дуже короткий час, бо, якщо я правильно пам'ятаю, у 2010 році, коли я приєднався до штабу тренера Касперчака, Марсело ще був з нами. Він їздив на тренувальний збір у Барзінгхаузен, і я мав можливість кілька разів попрацювати з ним індивідуально. Думаю, з того часу через «Віслу» витекло багато води, і гравець також змінився. Щодо того, чи існує таке поняття, я про це не чув, хоча знаю, що в клубі ми постійно говоримо про те, що в нашій нинішній ситуації нам потрібно когось шукати», – сказав він.
Марк Карбо продовжив свій контракт з «Віслою» і буде гравцем щонайменше до 2026 року. Наскільки важливим є цей гравець у колоді карт Казімєжа Москаля? «Він дуже важливий гравець. Особливо зараз, коли ми втратили ще одного ключового гравця, молодіжного. Я думаю тут про Кацпера Дуду. Ми, безумовно, відчували відсутність Марка в лізі, і нам пощастило, що його дискваліфікація закінчилася, і він зможе грати завтра. Для мене одна проблема точно вирішена, і можна сказати, що камінчик зник з мого серця», – зізнався він.
На трибунах R22 планується товариський матч. Чи подобається тренеру така атмосфера? «Щодо трибун, то чудово, коли матч проходить у дружній атмосфері. Атмосфера на трибунах, безумовно, бажана та приємна. Однак, я б не хотів, щоб це перекинулося на поле. Для нас це дуже важливий матч, який проводиться вдома. Має бути багато боротьби та рішучості, і цю дружбу можна буде продемонструвати і після матчу», – підсумував тренер Казімеж Москаль.
