Казімєж Москаль перед #CHRWIS

Наступним містом, де змагатиметься «Вісла Краків», стане Глогув.

Zdjęcie: Kazimierz Moskal przed #CHRWIS

Глогув – наступне місто, де змагатиметься Вісла Краків. У неділю команда Хробрів прийматиме команду R22 у 10-му турі Betclic 1 League.

Досі відсутні: Кацпер Дуда, Янніс Кіакос, Давід Шот, Бартош Талар, Якуб Степак, Каміль Брода та Джозеф Коллі.

На прес-конференції журналісти запитали тренера «Москаля» про його діагноз проблеми. «Я багато думав після цього матчу і дійшов певних висновків. Звичайно, я не буду їх зараз розкривати, але ми хочемо щось змінити. Я думаю, що з точки зору самої ігрової стратегії, ми повинні адаптуватися до певних речей. Ми знаємо, як грають команди проти нас, особливо як вони захищаються, тому це також важливо. Побачимо, бо ідей може бути багато, але все це відбувається на полі потім, і кінцевий результат – це те, що найважливіше», – сказав він. «Я б не хотів використовувати трофеї як виправдання, але ми не можемо обманювати себе, що це не мало або не має впливу, тому що ми повинні дивитися на це з ширшої точки зору. Якщо у нас є кілька гравців у команді, які сильно використовуються – я маю на увазі таких гравців, як Ярох, Урига, Мікулець, Карбо, Родадо, або у нас є кілька гравців, які щойно повернулися після травми, як-от Ласицький та Альфаро. І у нас є гравці, які приєдналися до команди в різний час, кожен знаходиться в якомусь різному стані, і важко сказати, що ми на одному рівні підготовки. Або хтось більше втомився, або хтось досяг низької точки після того, як не був у передсезонній підготовці, і це лише зараз на нього вплинуло. Або вони відновлюються після травми – бувають також випадки, коли ми не можемо почуватися комфортно. Я думаю, що все це впливає на це. Що стосується психологічних проблем, найм психолога – хоча ми, звичайно, думали про це, і я говорив з командою про це на самому початку після один із перших раундів. Я думаю, що все «Для людей кожен гравець повинен усвідомлювати, що йому потрібно. Не може бути так, ніби я візьму всю команду і змусю їх сидіти на якомусь сеансі з психологом чи ментальним тренером. У мене був такий досвід тут, у Віглі, коли ми взяли ментального тренера, і вся команда була в роздягальні, і, як це типово для футбольної роздягальні, це було більше жартом, ніж зобов'язанням до повної участі. Я вважаю, що індивідуальна робота абсолютно необхідна, якщо хтось відчуває, що вона йому потрібна. Однак, деякі індивідуальні, короткі сеанси з командою також дуже рекомендуються для певної інтеграції та співпраці, але ви також повинні бути дуже своєчасними. На мою думку, найкраще починати такі речі або до початку сезону, або під час перерви між раундами. Це, безумовно, важливі питання, тому що ми знаємо, куди рухається спорт, які вимоги, і не кожен може впоратися з цим однаково», – додав він.

У четвер команда відвідала вечерю для зміцнення команди. Як тренер ставиться до таких виходів? «У тій ситуації, в якій ми знаходимося, всі бачать зворотний бік таких зустрічей, бо всі десь шукають якусь другу половинку або якийсь підтекст, тобто вони пішли – розмовно кажучи – на балет. Я пам’ятаю свої перші дні у «Віслі», коли тут було багато поляків, ми зустрічалися не лише після тренувань, а й між тренуваннями. Коли було два тренування, ми сиділи разом, спілкувалися, і в цьому не було нічого дивного. Другого разу я також пам’ятаю, що була група багатьох поляків, і ми зустрічалися після тренування в кафе на вулиці Леа. Я не бачу нічого поганого в тому, що група гравців у тій ситуації, в якій ми зараз знаходимося, хоче зустрітися біля клубу, бо що в цьому може бути поганого? У тому, що вони зустрілися разом? У тому, що вони зустрілися в ресторані, чи в тому, що було пізно? Ніхто не пішов п’яним, і ніхто не взяв із собою дорожні знаки, тому я думаю, що немає нічого поганого в тому, щоб разом поїсти чи повечеряти, навіть лише з одним пивом. «Просто тому, що це важкий час, і в нас усіх різні очікування, коли це «Те, що відбувається, не означає, що ми повинні сидіти вдома, замикатися в підвалі та ображати себе. Напевно, ні. Я думаю, що це абсолютно прийнятно, і, чесно кажучи, я радий, що гравці самі організували цю зустріч», – оголосив він.

У «Вайт Стар» також є проблема зі стандартними положеннями, які не становлять загрози для суперника. «Ми усвідомлюємо це і постійно працюємо над цим, але ми також знаємо, що у нас відносно невелика команда, і це не допомагає ні в захисті від стандартних положень, ні в атаці. Тренери почали аналізувати та переглядати матчі, тому що якість цих прострілів низька, і не зовсім правда, що у нас недостатньо гравців. Звичайно, бувають моменти, коли їх не вистачає, але дивлячись матчі на найвищому рівні, у них не завжди стільки гравців у штрафному майданчику, скільки потрібно. Але якість цих прострілів насправді не така, як нам хотілося б. Іноді також наша результативність зі стандартних положень або головою визначається не виключно фізичним станом, а часом, моментом, коли я маю йти до м'яча. Ми усвідомлюємо це, і це наша проблема. Як я вже казав, ми працюємо над цим щотижня та кожного періоду між матчами. Ми хочемо покращити це, але це не так просто станеться», – пояснив він.

«Хробрий Глогів» нещодавно здійснив прорив у лізі, завдяки трьом голам Матеуша Левандовського. Чи має намір тренер уважніше придивитися до цього гравця? «Матеуш Левандовський точно привернув мою увагу, коли я був у ŁKS, і ми зіграли товариський матч проти Вісли з Плоцька. Вони тоді грали в Екстракласі, і Матеуш забив два голи. Я думаю, що вони перемогли нас з рахунком 5:0. Я був здивований, що такий гравець не отримував шансу, бо був на лаві запасних. Пізніше, я думаю, у нього там були деякі проблеми зі здоров'ям, а зараз він у Хробром. Звичайно, якщо хтось забиває три голи у виграшному матчі, він почуватиметься сильним. Що стосується Хроброго, я думаю, що це команда, яка зосередиться на обороні, особливо коли результат на їхню користь. Так вони грали і в Прушкуві. Вони відступили і чекали. Вони віддали м'яч Знічу і чекали своїх моментів. Вони небезпечні у навісах і добре атакують штрафний майданчик. Нам точно доведеться бути пильними. Ми працювали над цим на тренуваннях і вже проаналізували гру Хроброго. Гравці знають, як ця команда намагається грати», – продовжив він.

У лавах команди з Глогува є високі гравці. Тож як Вісла має налаштуватися на цей матч? «Ми хочемо грати у свою гру, і, звичайно, у нас завжди виникає дилема пізніше під час стандартних положень, як це налаштувати, але, як я вже казав, іноді виникають ситуації, коли, наприклад, Джеймсу доводиться боротися за суперника проти набагато вищого гравця, але це не обов'язково приречено на провал, бо давайте дивитися правді в очі... На такому рівні м'ячі не завжди потрапляють туди, куди хотів би суперник. Крім того, навіть якщо я менший на зріст, але в потрібний момент я підстрибую та злегка блокую суперника або заважаю йому пройти через блок, йому буде важче правильно розташувати свої тіла для кидка. В іншому випадку... я б волів мати гравців, які дуже добре виглядають у футболі, які швидкі, сильні та мають зріст 190 см, але вибачте...» додав він.

За словами одного представника ЗМІ, гравці "Вісли" намагаються кидати з невідповідних позицій. «Я маю на увазі, які це позиції, я не знаю, з центральної лінії чи з кутового? Я не знаю, для кого це незручна ситуація. Я пам'ятаю перший матч, наприклад, на початку два роки тому, коли я тренував ŁKS. GKS приїхав, вони вели 1:0, і вони забили другий гол таким чином, що гравець з кута штрафного майданчика пробив лівою ногою, м'яч пройшов до зовнішньої сторони його стопи, влучив партнеру по команді в коліно і зайшов у ворота. Тож які ж незручні ситуації для виконання кидка? Я думаю, що кожен кидок базується на тому, що гравець враховує, що він може щось виграти. Звичайно, є питання вибору та рішення, але я думаю, що в цьому питанні ми трохи кидаємося з однієї крайності в іншу. Тож ми або скажемо, що у нас немає дальніх кидків, або ми не кидаємо, або що ми кидаємо з незручних ситуацій. Я погоджуюся, що ми неефективні, тому що навіть враховуючи те, що, можливо, не було так багато ідеальних моментів, величезна кількість атак і кидків, На мою думку, входу в штрафний майданчик було достатньо, щоб ми мали забити кілька голів», – відповів він.

На запитання, які думки мав на увазі тренер на прес-конференції після матчу проти ŁKS: «Я однозначно сприйняв цю поразку важче, ніж попередні, мабуть, з двох причин. Те, що я двічі був у цьому клубі, це одне, але я думаю, що це радше те, що ми знову втрачаємо очки. І це було для мене болючіше. У мене було багато різних думок, але ну... Навіть як гравець я дуже важко сприймав невдачі. У тому сенсі, що мені доводилося «переживати». Коли я був гравцем, я відпускав лише після наступного тренування. Я ходив на тренування, робив те, що мав робити, а потім повертався – можна сказати – ніби живий. Тут схоже. Іноді я волію менше говорити в ці емоційні моменти. Я обмірковую речі, перш ніж сказати те, що маю сказати. Так було і цього разу. Те, що якісь думки вирувалися, не змінює того факту, що наступного дня, після аналізу матчу, після підбиття підсумків, все стало на свої місця», – сказав він.

Хіба тренер не вважає, що матч у Лодзі показав, що Вісла рухається в неправильному напрямку? «Я повернуся до того матчу проти Варти. Особливо до першого тайму, де все виглядало дуже добре, і я думаю, що ми всі сподівалися, що матч проти ŁKS буде подібним. Але давайте також врахуємо, що на результат, тобто на форму гравців, впливають різні фактори. ŁKS грав дуже агресивно в першому таймі, тому у нас були деякі проблеми, і я думаю, що той гол, пропущений так швидко після того кутового, також трохи позбавив нашої впевненості», – відповів він.

Чи є якісь позитивні моменти у виступі команди R22? «Що стосується Котвіці та Варти, я б хотів, щоб ми грали в таких матчах. Повна домінація та безліч моментів, які ми просто повинні перетворити на голи. Проти ŁKS ми однозначно грали гірше. Тому що це так: дві команди виходять на поле, бажаючи перемогти, виставляючи тих самих одинадцять здорових гравців, тренуючись однаково, підписуючи професійні контракти та прагнучи досягти якомога вищої позиції в таблиці. Ми грали гірше, вони грали краще, були ефективнішими, але це також те, що я сказав на прес-конференції – добре, що ми грали до кінця, боролися за цей гол. Звичайно, якби нам вдалося забити раніше, можливо, було б більше азарту, але для мене позитивом було те, що ми грали до кінця», – сказав він.


Журналісти пильно стежили за Анхелем Родадо, запитуючи, чи вдався нападник до того моменту, коли йому не вистачало подиху, чи він не вимагав від себе забагато. «Я думаю, що справа і в тому, і в іншому. Анхель — гравець, який глибоко відданий своїй справі, що видно з його емоцій, виразу обличчя, того, як він все справляється. Я сказав це, не будучи тренером «Вісли», але дивлячись матчі минулого сезону, коли було зрозуміло, що він зробив би все, щоб змінити ситуацію. Його сильно експлуатували. Звичайно, у своїй звичайній формі Анхель Родадо забив би щонайменше три голи у ворота «Варти», бо в нього були такі можливості. Я думаю, що такі матчі обов'язково трапляться, бо важко знайти гравця, який забиває голи в кожному матчі. Я думаю, що це буде недовго, бо Анхель — один з тих гравців, які дуже важко ставляться до всього і наполегливо працюють над собою», — сказав він, додавши: «План полягав у тому, щоб він відпочивав у «Брюгге». Це були зміни, які ми зробили, і це моя вина, бо я хотів грати до кінця, щоб пройти далі».

Стан здоров'я команди покращується, як оголосив тренер: «Кацпер Дуда отримав зелене світло і може тренуватися нормально, але проблема полягатиме в тому, скільки часу йому знадобиться, щоб повернутися у форму, достатню для того, щоб впоратися з вимогами матчів. Тож заборони на участь у тренувальних іграх чи в поєдинках немає. Звичайно, у нього все ще може бути певна психологічна травма, але лише завдяки тренуванням та регулярній роботі він може повернутися до повної форми. Очікується, що Янніс Кіакос також повернеться до тренувань у звичайному режимі з понеділка. Він тренується з нами вже кілька днів, але лише у безконтактній фазі, але лікар вже повідомив мені, що він повернеться до повноцінних тренувань з понеділка».

Яку роль відіграє Ігор Спала в команді? «Ігор тренується, але поки що він у складі, у розпорядженні тренера другої команди. Сьогодні він тренувався зі Скробанським, Вішневським та Млинським, а завтра вони гратимуть», – продовжив він.

Через ситуацію з повінню було поставлено питання, чи відбудеться матч у Глогові без жодних проблем. «Ми, звичайно, на зв'язку. Наша речниця все в курсі, але ми взагалі не обговорюємо це питання в роздягальні. Ми готуємося до матчу як завжди», – наголосив тренер. Кароліна Кавула, речниця клубу, додала: «Наразі матчу нічого не загрожує. Ми готуємося як завжди, як і сказав тренер».


Поділитися